Konkurs: 10 egzemplarzy Behemoth "Evangelion" z autografami Nergala

Newsy
Konkurs: 10 egzemplarzy Behemoth "Evangelion" z autografami Nergala
Były obietnice, a teraz przyszedł czas na dotrzymanie danego słowa. Do wygrania w konkursie Magazynu Gitarzysta dziesięć egzemplarzy albumu "Evangelion" grupy Behemoth z autografami Nergala!

Płyty "Evangelion" nie trzeba chyba nikomu polecać. Murowany kandydat do tytułu metalowego albumu roku. Wystarczy przeczytać mega artykuł o "Evangelion", który publikowany był na stronie jakiś czas temu. Nowy krążek Behemotha od trzech tygodni utrzymuje się na szczycie zestawienia OLISu i nawet jeśli dzieje się tak w dużym stopniu dzięki marketingowi, muzyka broni się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej w historii pomorskiej Bestii. "Evangelion" MUSI pojawić się na półce każdego fana muzyki.

W pewnych odstępach czasu publikowane będą zadania konkursowe. Za każdym razem znajdzie się również jeden zwycięzca. Odpowiedzi tradycyjnie należy przysyłać na adres e-mail: konkurs@magazyngitarzysta.pl, tym razem z tematem BEHEMOTH - EVANGELION. Do maila należy dołączyć swoje pełne dane teleadresowe. Zaczynamy zabawę!

1. Wymyśl scenariusz do kolejnego teledysku grupy.
Zwycięzca: Izabela Szendo z Poznania za jej pomysł na teledysk do "Lucifera".

2. Nergal twierdzi, że w jednym z wersów utworów Behemotha sparafrazował tekst... Johnny'ego Casha. Spróbujmy odgadnąć, w którym miejscu. Osoba, która poda najbardziej prawdopodobny przykład zostanie nagrodzona płytą.
Zwycięzca: Adam Makuch z Lublina, który dopatruje się inspiracji Cashem w utworze "Inner Sanctum".

3. Którą z EPek Behemotha Nergal uważa za najbardziej udaną?
Zwycięzca: Paweł Gadocha z Gdańska, który jako jedyny odpowiedział na to trudne pytanie "And The Forests Dream Eternally".

4. Który z teledysków Behemotha był nominowany do Yachów?
Zwycięzca: Jolanta Szorcz z Krzywinia za słuszną odpowiedź, że był to klip "At The Left Hand Ov God"

5. Do jakiej postaci nawiązuje okładka płyty "Evangelion"?
Zwycięzca: Wojciech Nesteruk z Hajnówka. Chodziło oczywiście o nierządnicę z Babilonu.

(6)6(6). Przekonaj w formie zdjęcia, że to do Ciebie powinna trafić kolejna płyta. Decyzja o zwycięzcy zostanie opublikowana w poniedziałek.
Zwycięzca: Sławomir Ćwiek z Sępólna Krajeńskiego.


7. Napisz dlaczego muzyka Behemotha jest dla Ciebie ważna.
Zwycięzca: Sławomir Wojtas z Wadowic
"Muzyka Behemotha stanowi dla mnie istotne źródło inspiracji muzycznych. Choć grana przez ten zespół muzyka różni się od tej, którą gram ze swoją kapelą, to i tak mogę w subtelny, moim zdaniem, sposób czerbać z dorobku Behemotha. Zazwyczaj wygląda to tak, że ciężko
doszukać się podobieństw pomiędzy jakimiś riffami (moimi i Behemotha), ale ja tam wiem, że gdyby nie Behemoth, to coś takiego ode mnie by nie wyszło. To świetnie, że techniczny death metal pomaga mi w tworzeniu ciekawych riffów w stylistyce hardcore :)"

8. Wymyśl alternatywną nazwę dla trasy Behemotha po Polsce, która w obecnej formie nazywa się Nowa Evangelia.
Zwycięzca: Maria Łukaszuk z Narwii za propozycję: (ROZ)GRZESZENIE 2009
...aczkolwiek konkurencja była najsilniejsza spośród wszystkich zadań.

9. Współzałożycielem jakiej innej grupy metalowej jest Orion?
Zwycięzca: Kamil Bonecki z Łagiszy
Wiele głosów padało na Black River, choć nie jest to w 100% prawdą. Chodziło o Vesanię.

10. To już ostatnia płyta z autografem Nergala. Wystarczy wysłać pusty mail z danymi osobowymi i mieć szczęście w losowaniu...
Zwycięzca: Dawid Kozłowski z Sączowa