Przypominamy o Ino-Rock 2009

Newsy
Przypominamy o Ino-Rock 2009

Przypominamy o festiwalu w Inowrocławiu podczas, którego 12 września wystąpią Steve Hackett Band, nosound, Indukti oraz After. Ino-Rock 2009 będzie miał miejsce w Teatrze Letnim.

Ceny biletów:
do 30.08.2009 - 90 PLN
od 31.08.2009 - 100 PLN

Steve Hackett Band

Z pewnością największą atrakcją tegorocznej edycji festiwalu będzie występ Steve'a Hacketta z zespołem. Artysty nie trzeba fanom specjalnie przedstawiać. Steve to jeden z najwybitniejszych rockowych gitarzystów i kompozytorów, mających wyjątkowy styl, który nieśmiertelną sławę zdobył jako muzyk legendy rocka progresywnego, grupy Genesis, z jej klasycznego okresu, w którym powstały płyty będące dziś integralną częścią historii muzyki.

nosound

Nosound z Włoch może okazać się "czarnym koniem" festiwalu. Założony przez gitarzystę, wokalistę i klawiszowca Giancarlo Errę, początkowo stanowił jednoosobowy projekt, a jego muzyka była odbiciem fascynacji lidera wczesną twórczością Pink Floyd, Porcupine Tree, muzyką elektroniczną i ambientem. Pierwsza płyta formacji - "Sol29" - ukazała się w 2001 roku i przyniosła sporą porcję melancholic/space rocka, nieco w klimacie albumu "The Sky Moves Sideways" Porcupine Tree.

Indukti

Zespół pochodzi z Warszawy i powstał w 2000 roku na gruzach formacji Vein. Cztery lata później ukazał się debiutancki album Indukti, zatytułowany "S.U.S.A.R.". Na płycie gościnnie zaśpiewał Mariusz Duda z Riverside, a na harfie zagrała Anna Faber. W roku 2007 zespół wystąpił m.in. na prestiżowych festiwalach Baja Prog w Meksyku i Near Fest w USA. 27 lutego 2009 grupa zakończyła prace nad nową płytą zatytułowaną "Idmen". która ukazała się w sierpniu i spotkała z niezwykle ciepym przyjęciem ze strony krytyków i fanów.

After

Debiutancki album, "Endless Lunatic" ukazał się w listopadzie 2005 roku nakładem wytwórni Oskar, a nagrany został w Studiu Islands oraz w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu. Realizatorem nagrań był Zbyszek Florek z Quidam. Gościnnie na płycie zagrali Colin Bass (Camel), Józef Skrzek (SBB) oraz Jacek Zasada (Quidam). W czerwcu 2008 roku ukazał się drugi studyjny album "Hideout". Muzyka After spodobała się nie tylko w Polsce. Zespół ma za sobą udane koncerty w Europie Zachodniej, m.in. Holandii, Belgii i w Niemczech.