7 edycja Gotta Go Festival już w październiku

Newsy
7 edycja Gotta Go Festival już w październiku

Gotta Go Festival, czyli coroczne święto hardcore punka na Śląsku Cieszyńskim odbędzie się 7 października na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego w klubie Panopticum.

Z początku mała inicjatywa z biegiem czasu rozrosła się, co pozwala na zapraszanie absolutnej czołówki sceny hc/punk z rodzimego podwórka. W tym roku organizatorzy po raz kolejny postanowili na gatunkową jednorodność z zachowaniem wysokiego poziomu artystycznego.

W roli gwiazd imprezy wystąpią śląscy weterani punk rocka - działający od 1989 roku Bulbulators, piewcy oldschoolowego hardcore punka z dużą dozą ironii - Castet oraz wschodząca gwiazda czeskiego hardcore, pochodząca z Liberca formacja Hopes. W roli supportów zobaczymy koncertujących na całym świecie krakowskich crossoverowców z Terrordome, wspierać ich będą lublinianie ze zmetalizowanego Black Palate i oświęcimska odpowiedź na Dag Nasty - After Laughter. Stawkę zamykaja jeden z południowych all star bandów, złożony z muzyków m.in. Tuff Enuff - Hard Work. Festiwal w Cieszynie będzie równocześnie pre-release party dla Black Palate oraz Hard Work, którzy wydają kolejno split i pierwszy od wielu lat longplay.

Organizatorzy komentują nadchodzącą edycję: "Pomimo wielu przeciwności losu, spotykamy się po raz siódmy, aby kultywować idee związane ze sceną hardcore punk. W poprzednich latach udowodniliśmy, że gościnnością i doborem wykonawców jesteśmy w stanie przekonać ludzi z całego kraju, a nawet Niemiec czy Węgier. Dla wielu jeden dzień spędzony na terenie campusu Uniwersytetu Śląskiego może być "dobrą opcją na wieczór", dla wielu innych dużym wydarzeniem, które na stało wpisało się w kalendarz regionu.

Po raz kolejny stawiamy na filary rodzimej sceny, nie zapominając przy tym o naszych sąsiadach. Czesi posiadają naprawdę interesujący, ale pozbawiony promocji rynek, stąd wybór Hopes w roli co-headlinera imprezy. Wszyscy, którzy mieli okazję posłuchać u nas Skywalker czy austriackiego ShowYourTeeth będą usatysfakcjonowani. Poza tym, przystanek jakim jest Gotta Go Festiwal to jedna z ostatnich okazji, aby sprawdzić formę zespołu w mniejszych klubach. Wkrótce pójdą śladami kolegów o których wspomniałem wyżej, więc śpieszcie się, nim będą "kolejną dużą rzeczą".

Poza atrakcjami czysto muzycznymi stawiamy na zróżnicowaną ofertę gastronomiczną, w której przygotowanie w tym roku angażujemy się wspólnie z Food Not Bombs Bielsko-Biała i organizacją Vege Inicjatywa, odpowiedzialną za promocję zdrowego trybu życia i walkę o prawa zwierząt. Na miejscu znajdziecie kilka stanowisk z płytami i koszulkami, a do tego smaczne i co najważniejsze, cieszyńskie piwo."

7.10.2017  
Cieszyn / Klub Studencki Panopticum, ul. Bielska 66


Otwarcie bram: 18:00
Start 18:30

Bilety:
25 zł w przedsprzedaży
30 w dniu koncertu

Bilety: gottagofestival.8merch.com

Wydarzenie na Facebboku

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.