Chick Corea Elektric Band zagra we Wrocławiu

Newsy
Chick Corea Elektric Band zagra we Wrocławiu

22 czerwca we wrocławskiej hali Orbita na jedynym koncercie w Polsce wystąpi legendarna grupa Chick Corea Elektric Band.

Kierowany przez jednego z najwybitniejszych muzyków jazzowych wszech czasów zespół zagra w klasycznym składzie: Chick Corea, Eric Marienthal, John Patitucci, Frank Gambale oraz Dave Weckl.

Chick Corea od dekad rywalizuje z Keithem Jarretem i Herbiem Hancockiem o tytuł najlepszego jazzowego pianisty XX i XXI wieku. Był jednym z liderów rewolucji, która skierowała jazz w stronę nowoczesności i otworzyła go na elektryczne brzmienia. Brał udział w nagrywaniu przełomowych dla fusion albumów Milesa Davisa ("In a Silent Way", "Bitches Brew", "Live-Evil" i "On The Corner") i założył jedną z najważniejszych grup fusion w historii - Return to Forever.

W kwietniu 2017 roku ukazał się najnowszy album formacji "Visuals", na którym można usłyszeć między innymi singel "85 Videos". "To był ciężki rok dla świata, co wpłynęło na teksty utworów. Album przypomina o tym, żeby cenić tu i teraz" - powiedział wokalista Jonas Bjerre. Brzmienie zespołu można określić jako indie rock z elementami rocka progresywnego. Nowego krążka będzie można posłuchać na żywo już w listopadzie w Polsce.

W 1986 roku pianista założył kolejny legendarny zespół - Chick Corea Elektric Band. Grupa podążała ścieżką wytyczoną przez Return To Forever, sięgając również po syntetyczne brzmienia charakterystyczne dla lat 80. oraz funk. Klasyczny skład Elektric Band, który wystąpi we Wrocławiu, ukształtował się ostatecznie w 1987 roku podczas nagrywania słynnego albumu "Light Years".

Wraz z Coreą na scenie pojawią się: regularnie wygrywający plebiscyty na najlepszego jazzowego basistę John Patitucci, dysponujący unikalną techniką gry australijski gitarzysta Frank Gambale, wybitny perkusista Dave Weckl i saksofonista Eric Marienthal, który udanie flirtuje ze smooth jazzem i popem, grywając m.in. ze Stevie'm Wonderem, B.B. Kingiem i Eltonem Johnem. Wszyscy ci muzycy z osobna są w stanie zapełnić sale koncertowe! Chick Corea Elektric Band to prawdziwa supergrupa w najlepszym tego słowa znaczeniu, a wrocławski koncert będzie unikalną okazją do zobaczenia jej w oryginalnym składzie. Corea zapowiada, że zespół jest w szczytowej formie i trzeba go trzymać za słowo!

CHICK COREA ELEKTRIC BAND - Ethno Jazz Festival
22.06.17 godz. 20.00 - Hala Orbita, Wejherowska 34

bilety: 250 zł - I miejsca, 200 zł - II miejsca, 150 zł - III miejsca, 100 zł - IV miejsca
Dostępna jest również ograniczona pula biletów VIP w cenie 500 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl.

Rezerwacje: bilety@o2.pl

Informacja, media, akredytacje: press@heyjoe.pl