Triggerfinger zapowiada nowy album

Newsy
Triggerfinger zapowiada nowy album

Belgijskie rockowe trio Triggerfinger zapowiedziało na sierpień nowy album.

Następca albumu "By Absence of the Sun" z 2014 roku będzie nosić tytuł "Colossus" i ukaże się 25 sierpnia nakładem Mascot Records. Materiał został wyprodukowany przez Mitchella Frooma i inżyniera dźwięku Tchada Blake'a, którzy pracowali wcześniej m.in. z takimi artystami jak Los Labos, Elvis Costello, Paul McCartney, Bonnie Raitt, Richard Thompson, Tom Waits, Arctic Monkeys, The Black Keys, U2 i Pearl Jam.

"To najodważniejsza decyzja, jaką dotąd podjęliśmy. Zawsze bardzo ceniliśmy osiągnięcia Mitchella Frooma, ale współpraca z twoim bohaterem może być bardzo niebezpieczna. Mitchell udowodnił jednak ze potrafi stworzyć zarówno komfortowe jak i pełne wyzwań warunki. Otworzył dla nas wiele drzwi i wraz z "Colossus" wskazał nam ścieżkę na następne kilka lat." - mówi mówi gitarzysta i wokalista Triggerfinger Ruben Block.

Po intensywnej promocji "By Absence of the Sun" zespół zamilkł na jakiś czas. "Chcieliśmy na chwilę odpuścić sobie wyścig szczurów" - wyjaśnia Block. "Pierwszym krokiem w tym kierunku była współpraca z innymi muzykami, która pozwoliła nam na opuszczenie naszej strefy komfortu. To sprawiło, że inaczej spojrzeliśmy na nasze utwory. Drugim krokiem była budowa naszego własnego małego studia, w którym możemy pracować 24 godziny przez siedem dni w tygodniu. Wszystkie wzmacniacze na full o 2 nad ranem? Żaden problem! Ale chodziło tu o coś więcej niż tylko głośność. Poprzednie albumy budowaliśmy na żywiołowej energii i koncertowej interakcji między nami. Teraz skoncentrowaliśmy się  na czymś innym. Tym razem rządziła piosenka, a naszym mottem było hasło "wszystkie chwyty dozwolone". Akustyczne instrumenty, sample, klawisze, instrumenty perkusyjne, dwie gitary basowe. To wszystko witaliśmy z otwartymi ramionami, jeśli tylko służyło utworom."

Dziś ukazał się teledysk do pierwszego singla zapowiadającego płytę, zatytułowanego "Flesh Tight". "W związku z tym video mieliśmy okazję pracować z Pieterem Van Heesem i jego zespołem. To świetny belgijski reżyser filmowy i telewizyjny, który znany jest ze swojego indywidualnego podejścia. Pieter stworzył własną wizję tekstów i muzyki, które otrzymał od nas. Ale to jedynie początek, każdy może bowiem bez skrępowania przywołać obrazy, które podpowiada mu wyobraźnia. Najważniejsze podróże zaczynają się w naszych umysłach" - dodaje Block.

Lista utworów:

Colossus
Flesh Tight
Candy Killer
Upstairs Box
Afterglow
Breathlessness
That’ll Be The Day
Bring Me Back A Live Wild One
Steady Me
Wollensak Walk

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka