Tribute To Chuck Berry we Wrocławiu

Newsy
Tribute To Chuck Berry we Wrocławiu

wROCKfest.pl zaprasza na Gitarowe Przeboje Wszech Czasów, nowy cykl koncertowy we wrocławskich klubach Stara Piwnica i Stary Klasztor.

Premierową majową odsłonę wypełnią hity Chucka Berry’ego. Z okazji inauguracji cyklu - wstęp na ten koncert jest wolny.

Przedsmakiem cyklu była kwietniowa impreza w Starej Piwnicy, a kolejnym elementem nowej koncertowej marki - scena Gitarowych Przebojów Wszech Czasów ustawiona 1 maja na wrocławskim rynku podczas próby bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Teraz Gitarowe Przeboje Wszech Czasów będą gościć regularnie w klubach Stara Piwnica i Stary Klasztor. Pod tym hasłem prezentować będziemy specjalnie przygotowane programy z najlepszymi utworami gigantów gitarowego rocka.

Już w sobotę, 20 maja, zapraszamy do Starej Piwnicy na Tribute To Chuck Berry. Hity niedawno zmarłego Mistrza zagrają gitarzyści Jacek Jaguś i Marek "Stingu" Popów, basista Andrzej Stagraczyński i perkusista Marek Niedzielski, zaśpiewa Jacek Baran. "Od Chucka wiele rzeczy się zaczęło, mnóstwo muzyków właśnie grając przeboje Berry’ego zaczynało swoją przygodę z gitarą" - mówi Marek "Stingu" Popów, który muzycznie odpowiada za Gitarowe Przeboje Wszech Czasów. Cykl na dobre rozkręci się jesienią.

"Kolejne odsłony chciałbym poświęcić tym, którzy budowali historię rocka. Będą to z pewnością klasycy tacy, jak Black Sabbath, Led Zeppelin czy Thin Lizzy, ale sięgniemy też po młodszych. Jedno jest pewne: każdy utwór zagramy nuta w nutę, bez żadnych skrótów czy uproszczeń. Artystom należy się szacunek".

Drugą część każdego koncertowego wieczoru wypełni jam session z najlepszymi wrocławskimi muzykami.

20.05.2017
Klub Muzyczny Stara Piwnica / Wrocław, ul. Krupnicza 15


Wstęp wolny.