Converge na koncercie w Polsce

Newsy
Converge na koncercie w Polsce

Agencja PW Events zaprasza na jedyny w Polsce koncert amerykańskich pionierów łączenia muzyki hardcore z ekstremalnym metalem - Converge!

Muzycy z Massachusetts powracają do Polski po 4 latach i pojawią się 20 sierpnia we wrocławskiej Pralni (Zaklęte Rewiry). Wraz z nimi na scenie zobaczymy również thrashmetalowy Havok, który będzie promował swoje najnowsze, tegoroczne wydawnictwo "Conformicide" oraz kultowy deathmetalowy Gorguts z Kanady.

20.08.2017
Wrocław / Pralnia (Zaklęte Rewiry)

godz. 20:00

Bilety:
75 - TUTAJ
85 - Eventim, Ticketpro, Biletomat.pl, Ebilet, Rocky Shop
95 - w dniu koncertu

Wydarzenie na FB

Historia Converge rozpoczęła się w 1990 roku. Muzyka zespołu jest mocno zakorzeniona w scenie hardcore/punk. Równocześnie twórczość Converge jest niesamowicie różnorodna i nieprzewidywalna. Zresztą takie same są ich koncerty, bo ta ekipa na żywo daje z siebie zawsze 200%! Amerykanie zebrali w swojej dyskografii dotychczas 9 studyjnych albumów, 4 dema, 5 splitów oraz 1 DVD, a ich dyskografię zamyka "All We Love We Leave Behind" z 2012 roku. Bez wątpienia znaczącym punktem w ich karierze był czas po wydaniu niezwykle dobrze przyjętego albumu "Jane Doe" w 2001 roku, kiedy zmienili wytwórnię, opuszczając szeregi Equal Vision Records na rzecz giganta - Epitaph Records. Nie bez powodu okrzyknięto ich pionierami łączenia hardcore z ekstremalnym metalem, zahaczającymi nawet o rejony mathcore. Teraz charyzmatyczny Jacob Bannon i spółka wracają do Polski, aby zebrać we Wrocławiu wszystkich fanów, jak sami siebie określają, "agresywnej muzyki".

Havok, czyli thrashmetalowcy z Denver na scenie działają od 2004 roku, lecz dopiero rok 2009 przyniósł ich debiutancki album "Burn". Minęło 8 lat, a muzycy powracają z nowym dziełem "Conformicide", które ujrzało światło dzienne w marcu tego roku za sprawą wytwórni Century Media Records. Havok w swoim dorobku posiada 4 albumy studyjne i 3 EPki. Koncertowali już z takimi gigantami jak Sepultura, Death Angel, Anthrax, The Casualties, Goatwhore, Exhumed, Testament czy Cannibal Corpse.

Luc Lemay ze swoją świtą tworzą po szyldem Gorguts szeroko pojęty death metal już od 1989 roku. Przez wielu nazywani pionierami death metalu, muzycy z Kanady należą do grupy zespołów, po których należy spodziewać się wszystkiego co niespodziewane. Niezwykle technicznie grający muzycy posiadają w swoim dorobku 5 albumów studyjnych oraz EPkę "Pleiades’ Dust" z 2016 roku, która zamyka aktualnie ich dyskografię.