Archive na dwóch koncertach w Polsce

Newsy
Archive na dwóch koncertach w Polsce

4 listopada w gdańskim B90 i 5 listopada w krakowskim klubie Studio wystąpi uwielbiana w Polsce grupa Archive.

Po ubiegłorocznych, niesamowitych koncertach w Poznaniu i Warszawie, promujących czwarty album grupy (The False Foundation") Archive wracają do Polski, by utwierdzić fanów w fantastycznych wykonaniach nowego albumu na żywo. Zespół zapowiada zwiększenie produkcji i efektów wizualnych na nadchodzącej trasie, a więc koncerty w Krakowie i Gdańsku zapowiadają się doskonale.

4 listopada 2017
Gdańsk / B90, ul. Doki 1


wejście: 19:00
początek: 20:00

5 listopada 2017
Kraków /Klub Studio, ul. Budryka 4


wejście: 19:00
początek: 20:00

Sprzedaż biletów na wydarzenie rusza 12 maja

Archive został założony w 1994 w Londynie przez Dariusa Keelera i Danny'ego Griffithsa, muzyków wcześniej związanych z projektem Genaside. Następnie do składu dołączyli wokalistka Roya Arab i raper Rosko John. W 1996 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany "Londinium". Archive początkowo funkcjonowało jako grupa trip-hopowa, jednak z czasem muzycy zaczęli nawiązywać do rocka neoprogresywnego, nie porzucając przy tym swoich korzeni. Utwór "Again" z albumu "You All Look The Same To Me" (2002) przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia, a w ogóle na liście Marka Niedźwieckiego gościł siedemdziesiąt tygodni. Co więcej, w ostatnim trójkowym Topie Wszech Czasów znalazł się na czwartym miejscu.

W 2009 roku światło dzienne ujrzał kolejny album studyjny zatytułowany "Controlling Crowds", a niecałe siedem miesięcy później - jego kolejna część - "Controlling Crowds - Part IV". 27 sierpnia 2012 roku Archive powrócili z nowym albumem "With Us Until You're Dead". Kolejnym punktem regularnej dyskografii jest album "Restriction". Jest to efekt wspólnej pracy liderów Archive Dariusa Keeler i Dana Griffithsa oraz czterech wokalistów - Dave'a Pena (w obozie Archive od 2004), Pollarda Berriera (współpracuje z Archive od 2006), Marii Quintile (także od 2006) i Holly Martin (debiut na albumie z 2012). Keeler podkreśla, że cała czwórka to ktoś więcej niż gościnni wokaliści dodając, że wszyscy byli równie mocno zaangażowani w proces powstawania nowego krążka. "Restriction" to 57 minut nowych brzmień, piosenki powstały w trakcie promowania przez Archive projektu "Axiom", specjalnego muzyczno-filmowego wydarzenia, które pokazano między innymi na prestiżowym festiwalu Sundance. Muzyka Archive pojawiła się także w ścieżce dźwiękowej polskiego filmu "Sęp", w 2013 roku.