Omnium Gatherum i Skálmöld w Polsce

Newsy
Omnium Gatherum i Skálmöld w Polsce

W listopadzie przyjadą do Polski na dwa koncerty formacje Omnium Gatherum i Skálmöld.

Finowie z Omnium Gatherum przyjadą do naszego kraju promować swój najnowszy materiał "Grey Heavens" z 2016 roku. Towarzyszyć będzie im Skálmöld - folk metalowy sekstet założony w 2009 w Reykjaviku. Grupa bardzo chętnie odwiedza nasz kraj gdzie przyjmowani są wyjątkowo gorąco. W roli gościa specjalnego trasy zaprezentuje się Stam1na.

Jesienią 2016 roku minęło 20 lat od założenia przez Markusa Vanhalę (znanego również z Insomnium) i kilku jego kolegów melodyjno-deathmetalowej kapeli Omnium Gatherum. Z tamtej ekipy młodych zapaleńców z małego miasteczka na wschodnim wybrzeżu Finlandii w zespole pozostał tylko on. Przez kilka lat kapela wydawała głównie demówki. Dopiero w XXI wieku pojawiła się debiutancka EP-ka, "Steal The Light" (2002), a po rok niej pierwszy pełnowymiarowy album "Spirits And August Light", wydany jeszcze dla małej, niezależnej wytwórni. Potem Finowie zostali złowieni przez dużych graczy w metalowym biznesie, Nuclear Blast, a od paru miesięcy mają podpisane papiery z Century Media. Zimą 2016 roku ukazała się płyta "Grey Heavens", która zamyka na razie dyskografię grupy.

Skálmöld to stali goście w Polsce. Powstała w 2009 roku w Reykjaviku formacja chyba na każdej trasie koncertowej zahacza o nasz kraj, gdzie jest przyjmowana niezwykle gorąco. Czwarta studyjna płyta zespołu, "Vögguvísur Yggdrasils" ukazała się pod koniec września 2016 roku.

15 listopada 2017
Kraków / Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1


Bilety:
75 zł - przedsprzedaż,
85 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

16 listopada 2017
Poznań / u Bazyla, ul. Norwida 18A


Bilety:
75 zł - przedsprzedaż,
85 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions i Left Hand Sounds

Bilety na koncert dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)