Zbiórka charytatywna na memoriale DIO

Newsy
Zbiórka charytatywna na memoriale DIO

Podczas tegorocznego memoriału DIO odbędzie się zbiórka pieniędzy dla chorego syna byłego wokalisty Leash Eye.

"Będziemy zbierać na Antosia!" - zapowiadają organizatorzy tegorocznego memoriału Ronniego Jamesa Dio. "18 maja w trakcie warszawskiego koncertu przeprowadzimy zbiórkę na leczenie siedmioletniego syna naszego kolegi Sebastiana Pańczyka. Antoś choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), a to wyjątkowo wredna choroba atakująca rdzeń kręgowy i skutkująca upośledzeniem najważniejszych mięśni" - tłumaczy Sebastian, wokalista Scream Maker, który koordynuję imprezę.

Sam Sebastian Pańczyk, były wokalista warszawskiego zespołu Leas Eye, także zaśpiewa na memoriale.

Każdy kto jeszcze nie rozliczył się z fiskusem, może też wesprzeć Antosia przeznaczając nań 1 proc. swojego podatku. W formularzu PIT wpisać należy numer: KRS 0000037904, a w rubryce "Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%" podać 11777 Pańczyk Antoni.

"Podobną zbiórkę, tym razem na kolegę z klubu motocyklowego Tabun urządzimy na memoriałowym koncercie w Olsztynie" - dodaje Sebastian.

"King of Rock and Roll" - bo to oficjalna nazwa memoriału - odbędzie się już po raz czwarty i obejmie aż siedem polskich miast. Oprócz muzyków Scream Maker w "podstawowym" składzie memoriału udzielać się będą także Patryk Makać (gitara, SteelFire), Jan Popławski (śpiew, The Kroach, SteelFire), Kasia Bieńkowska (śpiew, White Highway) oraz Mirek Skorupski (White Highway i Soundforged). Na koncertach w sumie wystąpi także ponad 20 gościnnych wokalistów i instrumentalistów.

Daty koncertów:

18 V - Warszawa, Klub Proxima
19 V - Lublin, Klub Graffiti
20 V - Krosno, Rock Klub Iron
21 V - Kraków, Klub Zaścianek
25 V - Olsztyn, Nowy Andergrant
26 V - Bydgoszcz, Estrada Stagebar
27 V - Gdańsk, AK PG Kwadratowa

Oficjalne wydarzenie memoriału na FB

Bilety dostępne są w klubach oraz na stronie: TUTAJ

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.