We Start Wars - nowy zespół Nity Strauss

Newsy
We Start Wars - nowy zespół Nity Strauss

Gitarzystka Nita Strauss, występująca aktualnie w zespole Alice Coopera założyła nową, składającą się wyłącznie z kobiet grupę We Start Wars.

Mówi Nita Strauss: "Chciałam być dokładnie w takim zespole od momentu, gdy zaczęłam grać na gitarze. Po roku poświęconym na organizację i przesłuchania wreszcie zebrałam niesamowicie utalentowaną i ciężko pracującą grupę dziewczyn. Nie mogłabym być bardziej dumna z utworów, które razem tworzymy."

"Zaczęłam pisać nową muzykę, która przekształciła się w coś, co powinno być grane przez prawdziwy zespół." - mówiła Nita w jednym z wywiadów o genezie We Start Wars. "To nie brzmiało jak materiał, który można by określić jako 'Nita show', tylko jako utwory autentycznego zespołu. Choć jestem postrzegana raczej jako ktoś popisujący się na scenie, tak naprawdę jestem zespołową gitarzystką i lubię współpracować z innymi muzykami. Dlatego zebrałam razem tę wspaniałą grupę dziewczyn. Ten materiał wymagał świetnego, kobiecego składu i myślę, że właśnie to udało mi się osiągnąć."

Skład We Start Wars prezentuje się następująco:

Nita Strauss (Alice Cooper) - gitara
Alicia Vigil (Vigil of War) - bas
Seana (Shauna Lisse) - wokal
Nicole Papastavrou - gitara
Katt Scarlett (Femme Fatale) - klawisze
Lindsay Martin - perkusja