Koncert I Am Waiting For You Last Summer już w sobotę

Newsy
Koncert I Am Waiting For You Last Summer już w sobotę

Już w najbliższą sobotę, 22 kwietnia w warszawskim klubie Chmury wystąpi I Am Waiting For You Last Summer. Rosyjska grupa przyjedzie z przekrojowym setem, który będzie także zawierał utwory z nowej płyty "Mirrors"

Formacja zyskała popularność dzięki albumom "Edge Party" (2012) i "In Eternal Lines" (2013), które były wypadkową post-rocka i ambientu. Dwa lata przerwy i koncerty na całym świecie wpłynęły na ewolucję brzmienia - krążek "Mirrors" (2015) jest mocniej inspirowany elektronicznymi brzmieniami.

"Album powstał pod wpływem naszej pierwszej trasy po Azji i Europie, dlatego zawiera "wschodnie" i "zachodnie" wpływy" - mówi Leo. "Chcieliśmy, żeby ten album zrobił wrażenie na nas samych. Zaczęliśmy szukać nowych rozwiązań, żeby dostarczyć słuchaczom nowych wrażeń. Poszerzyliśmy instrumentarium, płyta jest także różnorodna pod kątem panujących na niej nastrojów" - dodaje Jewgienij.

Nowy krążek sprawia, że jeszcze trudniej jednoznacznie sklasyfikować twórczość I Am Waiting For You Last Summer. "Nie można powiedzieć, że gramy post-rocka, to by było zbyt wąskie określenie naszej muzyki" - mówi Alex. "Ciężko powiedzieć, co odgrywa główną rolę. Jeden utwór może być oparty na rocku, inny na ambiencie lub nawet synthpopie" - zaznacza Jewgienij. "Uważamy, że w muzyce elektronicznej obecnie dzieją się najciekawsze rzeczy." - podkreśla Leo.

Przed I Am Waiting For You Last Summer wystąpi utalentowana grupa Signal From Europa, która łączy post-rock z ambientem. W 2016 roku młodzi muzycy z Gdańska wydali debiutancki album "Dusty Moments".

22.04.2017
Warszawa / Chmury, ul. 11 listopada 22


Bilety:
25 PLN - Bilety24.pl - TUTAJ
25 PLN - GoOut - TUTAJ
29 PLN - EMPIK i eBilet.pl - TUTAJ

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.