Ghost Bath wystąpi w Warszawie

Newsy
Ghost Bath wystąpi w Warszawie

2 czerwca amerykańska formacja Ghost Bath wróci do Warszawy, gdzie wystąpi w klubie Hydrozagadka. W roli supportu zobaczymy Heretoir

Od początku istnienia (2012 rok) grupę Ghost Bath otaczała aura tajemniczości. Zespół był uważany za chińską nadzieję black metalu i dopiero wywiad dla Noisey wyjawił, że kapela pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Ghost Bath zyskał rozgłos dzięki takim portalom jak Pitchfork czy Stereogum i bardzo dobrze przyjętym albumie "Moonlover" (2015), który skupił jeszcze większą uwagę mediów. Jego następcą jest krążek "Starmourner", którego premiera zaplanowana jest na 21 kwietnia.

Jak zapowiada wokalista Dennis Mikula, nowy album zabierze słuchaczy w surrealistyczną podróż przez niebiosa pogrążone w smutku. - Choć płyta ma radosny i pogodny klimat, to nadal jest zanurzona w depresji i żalu - zaznacza.

Amerykanie korzystają ze znanych blackgazingowo-post-rockowych patentów świetnie eksplorując gatunek spopularyzowany przez Deafheaven. W 2016 roku podpisali umowę z Nuclear Blast i zaliczyli pierwsze europejskie tournee, w trakcie którego odwiedzili Warszawę. Teraz wracają do stolicy z nowym materiałem.

Heretoir powstał w 2006 roku w Augsburgu nieopodal Monachium. Debiutancki album o tytule "Heretoir" pojawił się w lutym 2009, wpisując zespół w raczkujący jeszcze wtedy nurt blackgaze. Dziś, po 8 latach, ma on pełnoprawną reprezentację wśród której Heretoir jest godnym następcą Amesoeurs czy Alcest.

Nowy album "The Circle' został wydany po sześciu długich latach oczekiwania. Pokazuje że muzycy, poza kapelami ze swojego gatunku, słuchają też zespołów takich jak Cult of Luna lub The Ocean. Sam smutek coraz częściej wypiera nostalgia i melancholia.

2 czerwca 2017
Warszawa / Hydrozagadka


Bilety:
40 PLN (przedsprzedaż) - TUTAJ
50 PLN (w dniu koncertu)