Dust In Mind supportem Pain

Newsy
Dust In Mind supportem Pain

Francuzi z Dust In Mind zaprezentują się w roli supportu podczas wiosennej trasy koncertowej grupy Pain.

Sami określają swoją muzykę jako "nu-industrial", a w naszym kraju zagoszczą z najnowszym, jeszcze nie wydanym materiałem. Premierę albumu "Oblivion" zaplanowano na dzień 7 kwietnia.

Multiinstrumentalista Peter Tägtgren (znany również z Hypocrisy i projektu Lindemann, który tworzy z wokalistą Rammstein) wraz z zespołem Pain przyjadą do Polski promować swój najnowszy album "Coming Home". Płyta ukazała się we wrześniu ubiegłego roku nakładem Nuclear Blast Records.

Obydwa zespoły zaprezentują się 14 kwietnia w gdańskim klubie B90 oraz dzień później 15 kwietnia w warszawskiej Progresji.


14 kwietnia 2017
Gdańsk / B90, ul. Doki 1


Bilety:
70 zł - przedsprzedaż
80 zł - w dniu koncertu

Organizator: B90

15 kwietnia 2017
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22


Bilety:
70 zł - przedsprzedaż
80 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Bilety na warszawski koncert dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Peter Tägtgren zaczynał jako nastolatek zafascynowany ekstremalnym metalem. Sam stał się legendą death metalu jako twórca grupy Hypocrisy, biorący również gościnny udział w nagraniach, chociażby z Bloodbath. Szwed jest też legendą wśród producentów. W należącym do niego studiu Abyss nadane zostało brzmienie setkom metalowych płyt. To wszystko jednak nie wystarczało niezaspokojonemu Peterowi. Postanowił sprawdzić się w nieco innym graniu, chłodnym, miarowym, industrialnym, mrocznym, czasem wręcz gotyckim, więc w 1996 roku założył formację Pain.

Grupa odniosła sukces i na koncie ma osiem płyt, z których najcieplej przyjęte zostały "Nothing Remains The Same", "Dancing With The Dead" i "Psalms Of Extinction" (tu w gościach między innymi Mikkey Dee z Motörhead i Peter Iwers z In Flames). Peter lubi mieć pełne ręce roboty, więc zaangażował się jeszcze w projekt Lindemann z wokalistą Rammstein, Tilem Lindemannem, ale Pain nie zaniedbał. W 2016 roku zespół doczekał się płyty "Coming Home", którą będzie promować w Polsce. Napęd kapeli podczas koncertów w Polsce będzie dawał na perkusji Sebastian Tägtgren, syn Petera, który dołączył jakiś czas temu do koncertowego składu formacji ojca.