Konkurs: do wygrania 5 książek Eric Clapton - Pielgrzym Rocka

Newsy
Konkurs: do wygrania 5 książek Eric Clapton - Pielgrzym Rocka

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie na łamach naszego portalu. Tym razem do wygrania mamy pięć książek "Eric Clapton - Pielgrzym Rocka" autorstwa Zbigniewa Pająka.

"Eric Clapton - Pielgrzym Rocka" to zawarta w 25 rozdziałach opowieść o jednym z najsłynniejszych muzyków, gitarzystów i wokalistów rockowych i bluesowych XX wieku. Każdy rozdział dotyczy innego okresu jego życia i działalności artystycznej, stąd też w książce znajdzie czytelnik szczegóły z dzieciństwa i wczesnej młodości Claptona, dowie się o pierwszych zespołach muzycznych, w których zaczynał swoją karierę, w tym m.in. o zespole "The Yardbirds" (słynnym choćby z tego, że po Claptonie grali w nim Jeff Beck i Jimmy Page). Są w "Pielgrzymie Rocka" również rozdziały poświęcone jednemu z najbardziej cenionych i twórczych zespołów w historii rocka - grupie "Cream", jest o współpracy z Johnem Mayallem, a także z innymi sławnymi artystami, ikonami muzyki, jak Bob Dylan, "Beatlesi", "Stonesi", "Królami Bluesa" (B.B.Kingiem, M.Watersem, F.Kingiem) oraz muzykami mniej znanymi, cenionymi jednakże przez krytyków i środowisko artystyczne. Można z książki dowiedzieć się także o każdej z solowych płyt Claptona, przeczytać relacje i wspomnienia z wielu jego koncertów na całym świecie, w tym także w Polsce w 1979 roku.

Znaczną część tej pierwszej polskiej biografii Erica Claptona zajmują: szczegółowe kalendarium, niemal dzień po dniu przybliżające jego działalność, dyskografia (płyty solowe, nagrane z różnymi zespołami, których Clapton był członkiem oraz z innymi artystami), filmografia oraz składy zespołów, towarzyszących artyście w różnych okresach jego życia. Ci, którzy szukają ciekawostek z życia prywatnego Claptona (od dzieciństwa bardzo pogmatwanego) znajdą też wstrząsające opowieści jego o uzależnieniu od narkotyków i alkoholu a także zwycięskiej walce z nimi, oczywiście jest też o mniej lub bardziej ważnych miłościach "Slowhanda" (oczywiście najwięcej o Patti "Layli" Boyd-Harrison), przedstawiony jest zestaw wszystkich ważnych nagród (w tym "Grammies"), jakie Clapton otrzymał. Pierwszy nakład książki "Eric Clapton - Pielgrzym Rocka" został bardzo szybko wyczerpany, z drugiego nakładu pozostało już niewiele. Warte jest to podkreślenia, gdyż ksiązka ta nigdy nie trafiła do powszechnej sprzedaży w księgarniach. Można ją zdobyć - szukając na stronach internetowych www.blues.com.pl, www.blues.media.pl, www.blues.pl wpisując tytuł w wyszukiwarce "Google" albo kierując zapytanie do autora pod adres mailowy gzpajak@op.pl .

Codziennie do wygrania w naszym konkursie będzie jeden egzemplarz książki "Eric Clapton - Pielgrzym Rocka". Każdego dnia publikowane będzie jedno pytanie konkursowe. Odpowiedzi należy przesyłać pod adres konkurs@magazyngitarzysta.pl podając w temacie hasło Eric Clapton. W treści należy uwzględnić pełne dane adresowe do wysyłki.

1. Za który album Clapton otrzymał drugą nagrodę Grammy?
Odpowiedź: "MTV Unplugged"
Zwycięzca: Małgorzata Maria Topolska z Kleosina

2. Jak brzmi najpowszechniejszy pseudonim Erica Claptona?
Odpowiedź: Slowhand
Zwycięzca: Sebastian Lewczuk z Warszawy

3. Jak nazywa się album Claptona z coverami utworów Roberta Johnsona?
Odpowiedź: "Me and Mr. Johnson"
Zwycięzca: Sławomir Widor z Mielna

4. Jaki pierwotnie tytuł nosił album "There's One in Every Crowd"?
Odpowiedź: "The World's Greatest Guitar Player (There's One In Every Crowd)"
Zwycięzca: Sebastian Mazepus z Pabianic

5. Napisz dlaczego ostatni egzemplarz książki powinien trafić właśnie do Ciebie.
Odpowiedź: Kiedy o Claptonie książka do wygrania,
We mnie radość rocka nagle się odsłania,
Odsłania się cała, w pełni okazała,
Wszak Claptona rola w rocku jest niemała.
I kartka za kartką jak struna po strunie
Chciałbym tę rolę Claptona zrozumieć,
Ba, przeczytać książkę o takim rockmenie
To czysta przyjemność, no i wiedza w cenie.
Jeśli więc redakcja miła "Gitarzysty",
Zechce, by marzenia me mogły się ziścić,
Niech wiersz mój przeczyta, argumenty zważy,
No i ewentualnie książką mnie obdarzy. :))
Zwycięzca: Jarosław Drzewiecki z Poznania