Bracia Assad w marcu w Polsce

Newsy
Bracia Assad w marcu w Polsce

Już 29 marca we Wrocławiu i dzień później w Warszawie wystąpią bracia Sérgio i Odair Assad.

Urodzeni w Brazylii bracia Sérgio i Odair Assad są nowym punktem odniesienia dla gitarzystów z całego świata wprowadzając nowe standardy poprzez swoją pomysłowość, innowacyjność i ekspresję. Ich wyjątkowy artyzm i niesamowite zgranie zawdzięczają bogatej tradycji muzycznej swojej rodziny.

Prócz wyznaczania nowych standardów wykonawczych, Bracia Assad odegrali ważną rolę w tworzeniu i promowaniu muzyki na duet. Ich wirtuozeria zainspirowała szeroką grupę kompozytorów do napisania utworów dedykowanych duetowi, a należeli do nich m.in.: Astor Piazzolla, Terry Riley, Radamés Gnatalli, Marlos Nobre, Nikita Koshkin, Roland Dyens, Jorge Morel, Edino Krieger i Francisco Mignone.

Duet ma za sobą współpracę z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Nadja Salerno-Sonnenberg, Fernando Suarez Paz, Paquito D'Rivera, Gidon Kremer i Dawn Upshaw. Ich międzynarodowa kariera rozpoczęła się od głównej nagrody w Konkursie Młodych Artystów 1979 w Bratysławie organizowanym przez UNESCO. Do tej pory zespół wielokrotnie został nagradzany prestiżowymi Latin Grammy Awards.

Repertuar Braci Assad zawiera muzykę oryginalnie skomponowaną przez Sérgio Assada jak i jego nowych aranżacji muzyki latynoamerykańskiej i jazzowej. Ich standardowy, klasyczny repertuar zawiera transkrypcje literatury barokowej z twórczości Bacha, Scarlattiego, Rameau oraz aranżacje dzieł tak różnych kompozytorów jak Debussy, Gershwin i Ginastera. Ich trasy koncertowe zawsze są mieszanką stylów, epok i kultur. Bracia Assad z powodzeniem koncertują w największych salach koncertowych świata.

Przy okazji wydarzenia odbędzie się światowa premiera utworu S. Assada - "One Week in Rio" zadedykowanego specjalnie dla polskiego duetu Woch & Guzik Duo.

29.03.2017
Sala Koncertowa im. J. Kaczmarka / Radio Wrocław

30.03.2017
Sala Koncertowa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie


Bilety w sprzedaży od 22.12.2016.

Bilety do nabycia na: www.Ebilet.pl, www.Kupbilecik.pl, www.Biletyna.pl, www.Biletin.pl, www.Eventim.pl, www.Ticketpro.pl, www.Tixer.pl, www.Bilety24.pl oraz w Bileteriach Sieci Empik.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów.