175 tys. zł za gitarę Micka Jaggera dla Fundacji WOŚP

Newsy
175 tys. zł za gitarę Micka Jaggera dla Fundacji WOŚP

Elektryczno-akustyczna gitara Micka Jaggera, podarowana Fundacji WOŚP przez firmę Mastercard, została wylicytowana za 175 tys. zł.

Przypomnijmy, że będąca przedmiotem licytacji gitara Kramer (wspominaliśmy o niej TUTAJ) była wykorzystana przez wokalistę The Rolling Stones w trakcie prac nad piosenkami do filmu "Alfie" i albumu "A Bigger Bang". Utwór z filmu "Old Habits Die Hard", autorstwa Micka Jaggera i Dave’a Stewarta, zdobył statuetkę Złotego Globu w kategorii: najlepsza piosenka.

Instrument został przekazany na ręce Jurka Owsiaka podczas 25. Finału WOŚP, w czasie "Światełka do nieba" pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie 50 lat wcześniej odbył się wyjątkowy koncert The Rolling Stones, najgłośniejsze wówczas wydarzenie muzyczne dekady. Kwota z licytacji gitary Jaggera, która wyniosła 175 tys. zł., powiększyła sumę zebraną w ramach tegorocznego Finału WOŚP, podobnie jak 200 tys. zł przekazanych Orkiestrze w ramach akcji w mediach społecznościowych pod hasłem "Mastercard gra z WOŚP".

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała właśnie ostateczny wynik zbiórki podczas 25. Finału. Polacy wykazali się bezprecedensowym zaangażowaniem i szczodrością, dzięki czemu kolejny rok z rzędu Orkiestra pobiła rekord zebranych środków, zamykając zbiórkę "kosmiczną" kwotą ponad 105 milionów złotych.

http://www.wosp.org.pl