Lovely Creatures - nowa składanka Nicka Cave'a w maju

Newsy
Lovely Creatures - nowa składanka Nicka Cave'a w maju

5 maja ukaże się album "Lovely Creatures - The Best of Nick Cave & the Bad Seeds" gromadzący utwory zespołu z lat 1984 - 2014.

"Niektórzy nie wiedzą gdzie zacząć z The Bad Seeds. Inni znają całą dyskografię lepiej ode mnie. To wydawnictwo przechodzi przez trzy dekady tworzenia muzyki. To sporo utworów. Wybraliśmy te, które w jakiś sposób się zaznaczyły. Niektóre z nich aż się proszą, żeby je zagrać na żywo. Inne, są naszymi ulubionymi utworami. Niektóre są zbyt ważne, noszą w sobie tyle historii, że nie można ich pominąć. Są też takie, które zwyczajnie się nie przebiły, biedactwa. Te musicie odkryć sami" - mówi Nick Cave

"Lovely Creatures" to najbardziej złożone podsumowanie twórczości Nicka Cave’a & The Bad Seeds. Zawiera muzykę z ostatnich 30 lat - od debiutanckiego albumu "From Her To Eternity", aż po "Push The Sky Away" - 15 album studyjny grupy. Znalazły się na nim zarówno koncertowe faworytki, takie jak "Stagger Lee", czy "The Mercy Seat", poprzez kultowe "Where The Wild Roses Grow", aż po najnowsze - "Jubilee Street" czy "We No Who U R". Niektóre utwory nowi fani zespołu mogą kojarzyć z filmów i telewizji - jak np. "O Childern" (z Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. I) czy "Red Right Hand" znane z hitowego serialu "Peaky Blinders".

Album został osobiście skompilowany przez Nicka Cave’a oraz Micka Harveya - jednego z założycieli zespołu, z pomocą aktualnego składu The Bad Seeds. Byli i obecni członkowie grupy przeszukali swoje prywatne archiwa, udostępniając wiele niepublikowanych wcześniej zdjęć i pamiątek, które trafiły wraz z kolekcją esejów do specjalnie przygotowanej książki dołączonej do edycji super deluxe. Limitowana edycja super deluxe będzie dostępna w zestawie z DVD zawierającym aż 2 godziny mało znanych, a także niepublikowanych wcześniej materiałów archiwalnych.

"Lovely Creatures" miało pierwotnie się ukazać w 2014 r., ale premiera została przesunięta, a zespół w międzyczasie zdążył opublikować swój 16 studyjny album "Skeleton Tree". Lovely Creatures jest dostępne w 4 formatach: 2CD, potrójne LP, Deluxe 3CD & DVD oraz limitowany Super Deluxe 3CD & DVD z książką w twardej oprawie.

Kilka miesięcy później, 24 października, Nick Cave & The Bad Seeds wystąpią na warszawskim Torwarze.

Więcej informacji: TUTAJ