Mastodon wystąpi w Gdańsku

Newsy
Mastodon wystąpi w Gdańsku

W ramach najbliższej letniej europejskiej trasy, 4 lipca w gdańskim klubie B90 wystąpi formacja Mastodon.

Amerykańska grupa przyjedzie do nas promować swój najnowszy album "Emperor Of Sand", którego premierę przewidziano na 31 marca. W Gdańsku, gdzie Mastodon wystąpi 4 lipca, z pewnością nie zabraknie również utworów znanych z wcześniejszych albumów.

4 lipca 2017
Gdańsk / B90, ul. Doki 1


Bilety:
105 zł - przedsprzedaż
120 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions i B90

Bilety dostępne w sprzedaży od czwartku 09.03.2017 (godzina 10:00)

Są takie zespoły, na których płyty i koncerty czeka się z wielkim podnieceniem. Powstały w 2000 roku w Atlancie kwartet Mastodon, do takich wykonawców należy. Zaczynali od surowego, ciekawie zaaranżowanego sludge z elementami prog metalu (płyty "Remission", "Leviathan"), by trzecim albumem, "Blood Mountain", zademonstrować wielką sympatię do stonera i bardziej klarownego, głębszego brzmienia. Kolejne, koncepcyjne dzieło "Crack The Skye" z 2009 roku otarło się o pierwszą dziesiątkę "Billboardu".

Po 2009 roku Mastodon bezdyskusyjnie gra w pierwszej lidze sceny metalowej, o czym świadczą między innymi trzy nominacje do nagrody Grammy. Status ten zespół zawdzięcza również nieco mniej eksperymentalnym płytom "The Hunter" (nominacja do Grammy za utwór "Curl Of The Burl") i "Once More 'Round The Sun" (nominacja do Grammy za "High Road"). Grali już u nas, głównie na festiwalach, raz w klubie - w sierpniu ubiegłego roku w Progresji. W klubie pojawią się również tym razem, promując kolejną płytę, "Emperor Of Sand", która ukaże się 31 marca.