John Norum pracuje nad DVD

Newsy
John Norum pracuje nad DVD

Gitarzysta Europe, John Norum pracuje nad pierwszym solowym DVD "Let It Shine - A Look Inside John Norum's Crazy Guitar World".

John Norum zapowiada to wydawnictwo jako bardziej zorientowane na piosenki niż w przypadku tradycyjnych instruktażowych DVD i opisuje je jako "podróż przez kilka najbardziej znanych solówek - zagranych również w wolniejszej wersji i szczegółowo opisanych z myślą o wszystkich, którzy będą chcieli się ich nauczyć - a także prezentacja gitar i sprzętu".

"Let It Shine - A Look Inside John Norum's Crazy Guitar World" ma trwać 83 minuty i zawierać również bonusowy materiał w postaci scen zza kulis oraz wywiadów z zaprzyjaźnionymi muzykami. Wydawnictwo będzie zdobić również 8 stronicowa książeczka, w której znajdą się ekskluzywne fotografie autorstwa Tallee Savage. Pierwsza limitowana partia DVD trafi do sprzedaży z podpisem Noruma. Materiał został wyprodukowany przez Johna Noruma i Peera Stappe i sfilmowany przez Peera Stappe w Play Yard Studios i Polar Studios w Sztokholmie.

"Jakiś czas temu wpadłem na pomysł stworzenia instruktażowego DVD dla fanów gitary. - mówi John Norum. "Zacząłem je dokładnie planować i wszystko układało się dobrze, jednak w pewnym momencie uznałem, że jak na mój gust, jest to odrobinę zbyt techniczne. Wyznaję zasadę, że solo jest dobre gdy ma feeling, pasuje do piosenki i brzmi właściwie. Dlatego postanowiłem zaczął jeszcze raz i popracować nad materiałem bardziej zorientowanym na piosenki, w ramach którego gram solówki moich ulubionych utworów, opowiadam o sprzęcie itd. Myślę, że to się dobrze udało. Jest tu dużo zabawy, a na tym przecież polega gra na gitarze.

W międzyczasie urodziła mi się córka, więc postanowiłem odłożyć ten temat, żeby skoncentrować się na rodzinie i Europe, który był przez ostatnie lata bardzo zajęty koncertowaniem i nagrywaniem płyt. Teraz czuję, że to właściwy moment, żeby powrócić do DVD, więc wkrótce będziecie mogli zobaczyć, jak wygląda mój szalony koncertowy świat."

foto: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka