Gitarowy Rekord Guinnessa 2017

Newsy
Gitarowy Rekord Guinnessa 2017

1 maja zgodnie z tradycją spotkamy się we Wrocławiu, by kolejny raz podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, który stał się już wizytówką Wrocławia w całej Europie i świecie.

Nowy rekord został ustanowiony w 2016 roku, gdy Wrocław był Europejską Stolicą Kultury. Wówczas 7356 gitarzystów wspólnie wykonało nieśmiertelne "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. W tym roku po raz piętnasty spróbujemy pobić ten rekord.

Podczas imprezy wystąpi Acid Drinkers w programie Tribute to Lemmy, włoska grupa Lacuna Coil, brytyjski Enter Shikari, a także legendarna grupa The Cranberries, dla której będzie to dopiero drugi występ w Polsce.

Największą gitarową orkiestrę na świecie poprowadzi pomysłodawca imprezy, Leszek Cichoński.

Od zeszłego roku Gitarowy Rekord Guinnessa połączony jest z największym wrocławskim festiwalem 3 - Majówka, który od lat gromadzi gwiazdy rocka z Polski i ze świata, warto więc zostać trochę dłużej w stolicy Dolnego Śląska.

Swój udział w tym muzycznym święcie w dniach 2 i 3 maja we Wrocławiu potwierdzili: The Toy Dolls, 5’nizza, Lady Pank, Łąki Łan, Czesław Śpiewa, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Kult, Illusion, Luxtorpeda, Coma, Krzysztof Zalewski, Strachy na Lachy, Łona i Webber, Fisz Emade Tworzywo, O.S.T.R i Renata Przemyk. Kolejnych artystów poznamy już wkrótce.

Do końca lutego można kupić bilety promocyjnych cenach: 60 zł za bilet jednodniowy lub 110 zł za karnet na 3 dni.

Więcej informacji o 3-Majówce i Gitarowym Rekordzie Guinnessa znajduje się na stronach www.3-majowka.pl i www.heyjoe.pl.

https://www.facebook.com/GitarowyRekord/

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.