Richie Kotzen zapowiada nowy album

Newsy
Richie Kotzen zapowiada nowy album

Najnowszy album Richie Kotzena będzie nosić tytuł "Salting Earth" i ukaże się 21 kwietnia.

21 solowy album gitarzysty, następca wydanego w 2015 roku "Cannibals", ukaże się nakładem własnej wytwórni Kotzena, "Headroom-Inc". Krążek to produkcja jednoosobowa, a jedynym muzykiem zaangażowanym, poza Kotzenem, w jego powstanie jest Julia Lage, która zaśpiewała w utworze "Make It Easy".

"Gdy zaczynałem w późnych latach '80 dysponowałem prowizorycznym studiem urządzonym w stodole rodziców. Dorastałem w samotności i szybko zadałem sobie sprawę, że jeśli chcę zaprezentować swoją muzykę dokładnie tak, jak pojawia się ona w mojej głowie, muszę zrobić to samodzielnie." - mówi Kotzen.

Kotzen opowiada, że jeden z utworów, które znajda się na krążku, zatytułowany "Grammy", pojawił się "w dziwny sposób w najmniej komfortowym momencie." "Pewnego razu obudziłem się z melodią refrenu rozbrzmiewającą w głowie. Byłem otumaniony, ale wiedziałem że jeśli nie nagram tego pomysłu stracę go na zawsze. Zaprogramowałem prostu beat perkusyjny, a potem nagrałem akustyczną gitarę. Tekst właściwie napisał się sam. O szóstej rano piosenka była skończona. Zamierzałem dodać jeszcze więcej nakładek, ale kiedy odtwarzałem go raz za razem poczułem, że jest w nim coś bardzo osobistego, przemawiającego do słuchaczy. Grzebiąc dalej przy tym utworze zniszczyłbym przekaz, dlatego zostawiłem go w pierwotnej wersji."

Premiera płyty będzie wsparta trasą koncertową po Stanach Zjednoczonych. Muzyk planuje również wyprawę do Meksyku, Ameryki Południowej i Europy. "Moim prawdziwym celem jest koncertowanie. Granie na żywo tak często jak to możliwe i wszędzie, gdzie tylko się da. To jedna z zaledwie kilku rzeczy, której nie można skopiować, ukraść i ściągnąć z sieci. To niezwykły rodzaj doświadczenia, które pojawia się między wykonawcą a publicznością i nie ma na świecie niczego, z czym mógłbym to porównać."

Lista utworów:

01. End Of Earth
02. Thunder
03. Divine Power
04. I've Got You
05. My Rock
06. This Is Life
07. Make It Easy
08. Meds
09. Cannon Ball
10. Grammy

Zdjęcie: Robert Wilk