Deine Lakaien - akustyczny koncert w Wraszawie

Newsy
Deine Lakaien - akustyczny koncert w Wraszawie

Klasycy awangardy muzyki dark-wave powracają do Warszawy na swój drugi, pełny klubowy koncert. Już 17 marca w Progresji wystąpi Deine Lakaien.

Tym razem panowie Alexander Veljanov i Ernst Horn pojawią się na scenie Progresji z wyjątkowym koncertem akustycznym. Będzie to pierwsza okazja dla polskich fanów aby usłyszeć wiele niezapomnianych utworów z całej kariery muzycznej Deine Lakaien, które nie były grane od wielu lat.

Deine Lakaien to niemiecki zespół założony w 1985. Pierwszy album został wydany w 1987. Formacja łączy w swojej twórczości wpływy dark wave z muzyką popową, elementami awangardy i elektroniką oraz filozoficznymi tekstami. Założycielami zespołu są: wokalista Alexander Veljanov i kompozytor, multiinstrumentalista Ernst Horn. Charakterystyczne brzmienia zespołu powstały z muzycznych wizji Horna (dyrygenta orkiestry) i artystycznych inspiracji Veljanova (teatrologa). Wypuścili oni na rynek wiele wyjątkowych, eksperymentalnych przesyconych emocjami utworów, co zapewniło im zasłużone miejsce w czołówce światowego avant popu. Każde ich koncerty zarówno te akustyczne, elektroniczne jak i z towarzyszeniem pełnej orkiestry są niezapomnianym przeżyciem i wariacją na temat muzycznych stylów. W 2014 roku światło dzienne ujrzał ich ostatni dziesiąty album studyjny "Crystal Palace“, który szybko znalazł się wśród 15 najlepiej sprzedających się krążków na niemieckiej liście przebojów.

17 marca 2017
Progresja Music Zone / Warszawa

Bilety:
przedsprzedaż - od 109 PLN
w dniu - 140 PLN

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka