Hatebreed i Dying Fetus na koncercie w Polsce

Newsy
Hatebreed i Dying Fetus na koncercie w Polsce

Dobrze znani i lubiani przez polską publiczność Amerykanie z Hatebreed przyjadą w kwietniu do naszego kraju promować swój najnowszy krążek “The Concrete Confessional".

Hardcore’owcom w trakcie trwania wiosennej trasy po Europie towarzyszyć będą rewelacyjni death metalowcy z Dying Fetus. Zespoły zobaczymy 14 kwietnia w warszawskim klubie Progresja.

Przez blisko 25 lat na scenie pochodząca z Wallingford w stanie Connecticut grupa Hatebreed dorobiła się statusu legendy. Jej trzon stanowią basista Chris Beattie, gitarzysta Wayne Lozinak (po latach absencji powrócił do kapeli w 2009 roku) oraz charyzmatyczny, inteligentny i niesamowicie wygadany wokalista Jamey Jasta, który na scenie wprost eksploduje energią. Inteligencja i wygadanie sprawiły, że Jamey z powodzeniem sprawdzał się również jako dziennikarz telewizyjny (w reaktywowanym kultowym programie "Headbanger's Ball"), a od kilku lat ma cieszący się dużą słuchalnością podcast "Jasta Show", którego można posłuchać na Soundcloudzie. Przez ponad 23 lata na scenie Hatebreed doczekał się siedmiu studyjnych albumów, na których zgrabnie łączy świat ciężkiego, klimatycznego metalu z hard core'em i hardcore punkiem. W 2016 roku ukazał się krążek "The Concrete Confessional", który zespół będzie promować podczas swojej kolejnej wizyty w Polsce.

"Fuck mainstream music!", nierzadko wykrzykuje ze sceny John Gallagher, od lat wokalista, a wcześniej również gitarzysta i perkusista pochodzącej z Baltimore legendy technicznego death metalu, powstałej w 1991 roku grupy Dying Fetus. Formacja ma na koncie siedem studyjnych albumów, z "Reign Supreme" zamykającym stawkę. Dobra wiadomość dla fanów bezkompromisowego i technicznie death metalu jest taka, że Amerykanie zapowiedzieli na 2017 premierę albumu numer osiem.

14 kwietnia 2017
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22


Bilety:
80 zł - przedsprzedaż
90 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)