"Desire" - debiutancki album Marek Piowczyk Trio

Newsy
"Desire" - debiutancki album Marek Piowczyk Trio

3 lutego do sprzedaży trafiała debiutancka płyta zespołu Marek Piowczyk Trio, zatytułowana "Desire"

Płyta "Desire" to energetyczna mieszanka vintage’owych, pop-rockowych brzmień z domieszką soulu i bluesa. Zdecydowane brzmienia elektryczno - akustyczne z charakterystycznym, energetyzującym wokalem oraz pulsującą sekcją rytmiczną silnie uzależniają odbiorcę. To utwory, które pozostają na długo w pamięci, do których wraca się z niezmienną przyjemnością. Na album składa się dziesięć utworów, w tym piosenka tytułowa do której powstał teledysk.

Marek Piowczyk Trio to m.in. zwycięzca międzynarodowego festiwalu Blues Apertiv 2015 w Sumperku, zdobywca Grand Prix, nagrody specjalnej oraz indywidualnego wyróżnienia dla lidera zespołu na XI Galicja Blues Festiwal. Zespół zwyciężył również na Slot Art Festival w Lubiążu, o uczestnictwo w którym ubiegało się ponad sto sześćdziesiąt grup z całej Polski. MPT zdobył również drugie miejsce oraz nagrodę specjalna na IX Międzynarodowym Rybnik Blues Festival. Trio znalazło się także na podium podczas ogólnopolskiego festiwalu Chojnice Blues oraz wygrało Ogólnopolski Festiwal Rock Front 2013 w Kielcach. Szeroka publiczność miała okazję poznać formację dzięki udziałowi w telewizyjnym programie rozrywkowym "Mam Talent" gdzie Trio dotarło do półfinałów.

Grupę tworzą:

Marek Piowczyk - (wokale, gitara) wokalista, gitarzysta, autor muzyki i tekstów pochodzący z Zabrza. Absolwent Instrumentalistyki Jazzowej wydziału Jazzu w Nysie. Założyciel Marek Piowczyk Trio. Laureat festiwali na szczeblu międzynarodowym i ogólnopolskim, półfinalista programu Mam Talent.

Alan Wykpisz - (bas) absolwent AM wydziału Jazzu w Katowicach. Laureat Bass2012 Copenhagen oraz min. Jazz Hoeilaart 2011, nominacji do nagrody Fryderyk 2014 za debiut jazzowy z zespołem High Definition. Współpracował m.in Januszem Muniakiem i Randym Breckerem.

Tomasz Machański - (perkusja) muzyk sesyjny, perkusista, multiinstrumentalista, kompozytor. Student AM wydziału Jazzu w Katowicach. Współpracował z wieloma projektami muzycznymi. Perkusista w zespole Wojtka Pilichowskiego Pi Band. Pedagog warsztatów Muzycznej Owczarni oraz DrumSet Pro School.

W nagraniach płyty gościnnie udział wzięli:
Piotr Dziadkowiec (piano elektryczne)
Marcelina Bednarska, Marta Skyba, Magdalena Janoszka (chórki)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym albumu.

Płyta dostępna na terenie kraju w sieci salonów Empik i jego sklepie internetowym, najlepszych sklepach muzycznych jak również bezpośrednio na stronie www.marekpiowczyk.pl wraz z pełną informacją o muzyce zespołu.