Solowy album gitarzysty Foo Fighters

Newsy
Solowy album gitarzysty Foo Fighters

W kwietniu ukaże się nowy, solowy album gitarzysty Foo Fighters, Chrisa Shifletta, który będzie nosić tytuł "West Coast Town".

Premierę krążka zapowiedziano na 14 kwietnia nakładem SideOneDummy Records. Materiał został zarejestrowany w historycznym studio A wytwórni RCA w Nashville, z producentem Dave Cobbem oraz nagrodzonym Grammy inżynierem dźwięki Mattem Ross-Spangiem.

Poza Shiflettem, który zajął się partiami gitary elektrycznej oraz Cobbem, odpowiedzialnym za gitarę akustyczną i instrumenty perkusyjne, w realizacji albumu wzięli udział Robby Turner (pedal steel), Chris Powell (perkusja i instrumenty perkusyjne), Adam Gardner (bas) i Michael Webb (klawisze)

"Przez wiele lat byłem fanem Dave Cobba, więc wspólna praca z nim i jego ekipą była wszystkim, o czym mógłbym zamarzyć. Jego wpływ na aranże moich utworów pchnął je w kierunki, których sobie wcześniej nie wyobrażałem. Inspirująca była również jego szybkie tempo pracy." - mówi Chris Shiflett.

"West Coast Town" będzie trzecim albumem gitarzysty, następcą wydanego w 2013 roku "All Hat And No Cattle" zawierającego covery takich artystów jak Don Rich, Waylon Jennings, Faron Young, Buck Owens czy Merle Haggard. Tym razem autorem lub współautorem wszystkich kompozycji będzie sam Shiflett.

Lista utworów:

01. Sticks & Stones
02. West Coast Town
03. Goodnight Little Rock
04. Room 102
05. The Girl's Already Gone
06. Blow Out The Candles
07. I'm Still Drunk
08. Cherry
09. Tonight's Not Over
10. Still Better Days