Azarath w Agonia Records

Newsy
Azarath w Agonia Records

Po ośmiu latach rozłąki, pomorska death/black metalowa formacja Azarath podpisała nową umowę wydawniczą z Agonia Records.

Do tej pory sumptem wydawnictwa Agonia ukazał się jeden krążek zespołu - wydany w 2009 roku "Praise The Beast". Sytuacja ta ulegnie zmianie już w kwietniu, gdy do sprzedaży trafi nowy, szósty już album, następca "Blasphemers' Maledictions", który ukazał się sześć lat temu.

Blabbermouth.net określił muzykę Azarath jako "demoniczne połączenie Krisiun i Behemoth, z odcieniami Immolation". Pomorzanie w istocie mają wiele wspólnego ze wspomnianymi gigantami gatunku - zaczynając od pałkera Behemoth, Inferno, poprzez intensywność numerów, kończąc na doświadczeniu i profesjonalizmie muzyków. Ich dokonania stopniowo odciskają na gatunku swoje własne piętno, prezentując doszlifowany, organiczny death metal, odziany w black metalowe szaty.

Powstała niemal dwadzieścia lat temu formacja zrzesza obecnie Inferno (Behemoth) na perkusji, Barta (Armagedon, Damnation) na gitarach, Necrosodoma (Anima Damnata, Deus Mortem, ex-Infernal War) na wokalu i gitarach, oraz Petera (ex-Lost Soul) na basie.

https://www.facebook.com/AzarathBand/
www.azarath.pl