Znamy supporty Amenra

Newsy
Znamy supporty Amenra

20 lutego w warszawskiej Progresji Amenra zaprezentuje specjalny akustyczny set z materiałem z albumów "Alive" i "Afterlife". W roli supportów wystąpią dwaj muzycy belgijskiej grupy - Colin H. Van Eeckhout z projektem CHVE i Mathieu Vandekerckhove z Syndrome.

CHVE to solowy projekt Colina H. Van Eeckhouta, w którym sięga po inne niż zazwyczaj środki wyrazu - wokalista Amenra otwiera przed nami drzwi do wewnętrznego świata wypełnionego smutkiem. Hipnotyzujące nagrania zapewniają medytacyjny nastrój i będą znakomitym przedsmakiem akustycznego występu Amenra.

CHVE do tej pory wydał dwa albumy - "Rasa" (2015) i "1910" (2016). Najnowszy powstał w niecodziennych okolicznościach - został nagrany "na setkę" w starym tramwaju na jednej z ulic Gandawy. Materiał został zmiksowany przez Aarona Harrisa, który odpowiadał za brzmienie albumów m.in. Tool, ISIS, Deftones i Palms.

Syndrome to projekt Mathieu Vandekerckhove'a, gitarzysty Amenra. Ma on stanowić podróż do wnętrza duszy, stymulować medytację i pomagać w przemianie negatywnych emocji na pozytywne. Tak jak w przypadku CHVE - odsłania delikatną i wrażliwą stronę muzyka.

Vandekerckhove ma na koncie trzy krążki. Debiutancki "Floating Veins" ujrzał światło dzienne w 2011 roku, ale większy rozgłos przyniósł wydany rok później "Now and Forever". W 2016 roku ukazała się płyta "Forever and a Day", a artysta znów został doceniony przez krytyków. Album znalazł się na 5. miejscu podsumowania CVLT Nation w kategorii najlepszych awangardowych wydawnictw minionego roku.

20.02.2017
Warszawa / Progresja Music Zone (ul. Fort Wola 22)


Bilety:
65 PLN - Bilety24.pl
70 PLN - (kolekcjonerskie) - Progresja.com
70 PLN - ebilet.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK w całym kraju
80 PLN - w dniu koncertu

Belgijski gigant to jeden z najlepszych, najbardziej charakterystycznych i cenionych zespołów w klimatach post-metal/sludge. Muzycy z Kortrijk od siedemnastu lat dzielnie wydeptują nowe ścieżki w uprawianych przez siebie gatunkach muzycznych zyskując miano jednego z najważniejszych europejskich zespołów szeroko pojętej muzyki post-rockowej i metalowej.

Mają na koncie pięć albumów - pięć muzycznych odsłon z cyklu Mass - charakteryzujących się dużym muzycznym ciężarem opartym na budujących napięcie gitarach i emocjach kipiących od niespokojnego, panicznego, wokalu. Koncerty Amenra to muzyczne rytuały - dźwięk, atmosfera, wymowne wizualizacje. Po wydaniu w kwietniu 2016 roku albumu "Alive", będącego zbiorem akustycznych wersji i wykonań własnych utworów (plus dwa covery), zespół na festiwalu Roadburn zaprezentował go na żywo tworząc niesamowite widowisko.

Warszawski koncert jest jednym z zaledwie kilkunastu na akustycznej trasie, po której zespół ma wrócić do regularnego, "elektrycznego" grania.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.