Kolejne zespoły na Impact Festival 2017

Newsy
Kolejne zespoły na Impact Festival 2017

Znamy kolejne zespoły, które u boku Linkin Park i System of a Down wystąpią podczas tegorocznej edycji Impact Festival.

Przed Linkin Park, headlinerem pierwszego dnia festiwalu (15 czerwca 2017), zagra Machine Gun Kelly.

Machine Gun Kelly - urodzony w Teksasie, ale dorastający na przedmieściach Cleveland jeden z najbardziej wyrazistych przedstawicieli młodego pokolenia amerykańskiego hip hopu. Nieposkromiony i niezwykle energiczny MGK jest pierwszym w historii raperem, który wygrał bardzo popularny Amateur Night w nowojorskim Apollo Theatre w 2009 roku. Współpracował m.in. z French Montana, Pusha T, Meek Mill i Wiz Khalifą.

Umiejętność bezproblemowego łączenia hip-hopu i rocka stała się cechą charakterystyczną MGK, a w bitach i tekstach widoczne są liczne wpływy punka i rocka. "Punkowe wpływy wplątują się do mojego rapu i są widoczne w moim chrapliwym głowie. Punk oddziałuje na mój styl pisania: używam więcej słów i nauczyłem się odwoływać do swoich poglądów" - mówi MGK.

Ostatni - drugi w pełni studyjny krążek artysty - General Admission (2015 r) uplasował się na 4 miejscu Billboard 200 i osiągnął szczyt listy R&B/Hip-Hop Albums. W 2016 roku ukazał się podbijający listy singiel "Bad Things" z gościnnym udziałem byłej członkini Fifth Harmony Camili Cabello, którym Machine Gun Kelly zapowiada nowy, planowany na ten rok album.

17 czerwca, poza główną gwiazdą dnia - System of a Down, wystąpią dwie dobrze znane polskiej publiczności kapele: Red Sun Rising oraz Royal Republic.

Royal Republic, szwedzki zespół rockowy z Malmö, zadebiutowali albumem "We Are The Royal" w 2010 roku. Brytyjski magazyn rockowy "Kerrang!" określił brzmienie płyty jako "połączenie energii The Hives i melodyjności Rancid". Singiel "Tommy-Gun" natychmiast stał się światowym hitem i zajął pierwsze miejsce na liście przebojów MTV Rock. W 2012 roku w sklepach pojawiła się ich druga płyta "Save the Nation", zawierająca kolejny przebój "Everybody Wants To Be An Astronaut". W ubiegłym roku światło dzienne ujrzała płyta "The Weekend Man" pełna energetycznych, dynamicznych utworów, typowych dla Royal Republic, które doskonale sprawdzają się podczas występów na żywo.

Red Sun Rising podbili serca polskiej publiczności, supportując podczas wyprzedanych koncertów Skillet w Warszawie i Krakowie. Dzięki wyśmienitym koncertom zbudowali lokalnie imponującą bazę fanów i przyciągnęli uwagę wielu wytwórni. Po kolejnym wyprzedanym koncercie w ich rodzinnym mieście (Akron, Ohio), jedna z amerykańskich wytwórni Razor & Tie podpisała z nimi kontrakt. "Podejrzewam, że zagraliśmy dobrze tej nocy" - śmieje się Mike Protich, piosenkach i gitarzysta. Niedługo później w Los Angeles, we współpracy ze słynnym producentem Bob’em Marlette (Black Sabbath, Shinedown, Seether), powstała płyta "Polyester Zeal". “Bob pomógł nam stworzyć taki album, o jakim myśleliśmy od dawna" - mówi Mike. "Wiedział, jak to osiągnąć, jego filozofią było: "Macie wszystkie kolory, by namalować piękny obraz. Pokażę Wam tylko, jak je użyć". To było super".

Więcej zespołów wkrótce.

15 czerwca 2017
Linkin Park, Machine Gun Kelly

17 czerwca 2017
System of a Down, Royal Republic, Red Sun Rising


Bilety na www.LiveNation.pl.