Posłuchaj nowego utworu Mastodon "Sultan's Curse"

Newsy
Posłuchaj nowego utworu Mastodon "Sultan's Curse"

Mastodon ujawnił pierwszy utwór pochodzący z nowego albumu "Emperor of Sand", który ukaże się w marcu.

Następca "Once More 'Round The Sun" z 2014 r. zostanie wydany nakładem Reprise Records i trafi do sklepów 31 marca. Materiał ponownie został wyprodukowany przez stałego współpracownika zespołu, Brendana O'Briena.

"Album z grubsza kontynuuje kierunek wcześniejszego krążka, ale w niektóre rejony zagłębiliśmy się bardziej" - powiedział gitarzysta Bill Kelliher. "Jest tu trochę więcej psychodelicznych partii i trochę więcej technicznych. Jest kilka nowych miejsc, w których wcześniej nie byliśmy."

Warstwa liryczna płyty traktuje o śmiertelności człowieka i została zainspirowana przypadkami zdiagnozowanego raka u przyjaciół i członków rodzin muzyków zespołu. "Czas jest jednym z głównych tematów płyty" - mówi perkusista Brann Dailor. "Jak wiele czasu nam pozostało? Co robimy z naszym czasem? To pytania, które przewijały mi się przez głowę, dlatego zacząłem o tym pisać. Próbowałem nadać tym tematom bardziej osobisty i mniej ezoteryczny charakter. Są tu wątki choroby nowotworowej, chemioterapii i wszystkich spraw z tym związanych. Jednocześnie nie chciałem być dosłowny. To wszystko tam jest, ale czytajcie między wierszami."

"Cesarz Piasku to odpowiednik Ponurego Żniwiarza" - wyjaśnia Brann. "Piasek reprezentuje czas. Jeżeli ktoś, kogo znasz, otrzymał diagnozę wskazującą na rychłą śmierć, pierwsza rzecz, nad którą się zastanawia jest czas pozostały do końca. Zawsze pojawia się wtedy pytanie: "Jak długo jeszcze?".

"Na płycie są refleksje na temat nieśmiertelności. W tym sensie "Emperor of Sand" łączy się z całą naszą dyskografią. Jej zbudowanie zajęło nam 17 lat, lecz są tu również nasze reakcje na to, co zdarzyło się w ostatnich dwóch latach. Inspirują nas rzeczy bardzo prawdziwe, które przydarzyły się nam samym" - dodaje Troy Sanders.

"Sultan's Curse" to pierwszy utwór zapowiadający "Emperor of Sand".

Lista utworów:

01. Sultan's Curse
02. Show Yourself
03. Precious Stones
04. Steambreather
05. Roots Remain
06. Word To The Wise
07. Ancient Kingdom
08. Clandestiny
09. Andromeda
10. Scorpion Breath
11. Jaguar God