Oranssi Pazuzu na trzech koncertach w Polsce

Newsy
Oranssi Pazuzu na trzech koncertach w Polsce

Rok po doskonale przyjętych koncertach, Oranssi Pazuzu wracają do Polski. W maju Finowie zagrają w Krakowie, Gdańsku i Poznaniu, a towarzyszyć im będą Amerykanie z Cobalt oraz polska Entropia.

W czasach zacierania się gatunkowych granic, Oranssi Pazuzu są jedną z tych formacji, dzięki którym muzyka ekstremalna zrobiła astronomiczny krok do przodu. Jej kolejne albumy, a zwłaszcza wydany 26 lutego 2016 r. "Värähtelijä", podążają w kierunku, którego nigdy nie można w pełni przewidzieć, za to wrażenie, jakie pozostawiają u słuchacza jest zawsze spektakularne. Nieortodoksyjnie traktowany black metal, space rock, ambient, drone i sludge - to tylko niektóre puzzle tworzące soniczną mozaikę formacji Jun-Hisa. W 2017 r. przypada dziesięć lat działalności Oranssi Pazuzu. To, że rocznica ta pokrywa się ze szczytowym okresem w twórczości Finów, jest znakomitym pretekstem, by sprawdzić ich na żywo.

Cobalt to pochodzący z amerykańskiego stanu Colorado duet, dotychczas funkcjonujący głównie jako projekt studyjny. Dorobek grupy, której liderem jest multiinstrumentalista Erik Wunder (Man's Gin), w szczególności płyty takie jak "Eater of Birds" (2007) czy "Gin" (2009), zdefiniowały oblicze współczesnego, alternatywnego amerykańskiego black metalu. Jego otwartą formułę kontynuuje ubiegłoroczny, podwójny album "Slow Forever" nagrany z nowym wokalistą Charliem Fellem (Lord Mantis). Wiosenne koncerty będą pierwszymi w historii Cobalt zagranymi w Europie, a z tej okazji zespół poszerzył swój skład.

Wszystkie koncerty otworzy Entropia, której wydany zimą 2016 r. drugi album "Ufonaut" uznać można za jedną z najodważniejszych płyt, jakie ukazały się na polskiej scenie metalowej w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Przyprawiający o zawrót głowy i psychodeliczny lot w nieznane wymiary świadomości - to on jest lejtmotywem twórczości kwintetu z Oleśnicy.

12 maja 2017
Kraków / Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1


Bilety:
65 zł - przedsprzedaż,
75 zł - w dniu koncertu

Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Organizator: Knock Out Productions

13 maja 2017
Gdańsk / B90, ul. Doki 1

14 maja 2017
Poznań / U Bazyla, ul. Norwida 18A


Zapraszają
Knock Out Productions i Left Hand Sounds