Airbag w Polsce już za miesiąc

Newsy
Airbag w Polsce już za miesiąc

Dokładnie za miesiąc na dwa koncerty do Polski przyjedzie popularna w naszym kraju, norweska grupa Airbag. Zespół wystąpi 3 lutego w Warszawie i dzień później we Wrocławiu.

W 2010 roku muzycy zostali owacyjnie przyjęcie na festiwalu Ino-Rock w Inowrocławiu. Później gościli jeszcze u nas w 2014 roku (w Warszawie i Krakowie).

Chociaż zaczynali jako klubowy cover band, Airbag stał się zespołem, który stworzył swój własny niepowtarzalny styl muzyczny. Wszechobecne wpływy muzyki klasycznej, rocka progresywnego, elektroniki oraz skandynawski "pierwiastek melancholii" są wyznacznikami stylu zespołu. Muzycy Airbag tworzą filmowe obrazy i nasycają je emocjami, wciągając słuchaczy w swój niepowtarzalny świat. Norwegowie grają pięknie, z wielkim wyczuciem muzycznym i bardzo rozumną interpretacją najlepszych progrockowych wzorców. Twórczość Airbag idealnie trafia w poczucie wrażliwości, estetycznych i muzycznych doznań fanów rocka. Pomimo, że w twórczości kwintetu usłyszeć można inspiracje takimi zespołami jak Pink Floyd, Porcupine Tree, Talk Talk, Radiohead, czy A-ha, muzyka tworzona przez Airbag odcisnęła silne piętno na muzycznym rynku drugiej dekady XXI wieku. W tym roku ukazał się czwarty album zespołu, zatytułowany "Disconnected".

3 luty 2017
Warszawa / Progresja Music Zone

godz. 20:00

4 luty 2017
Wrocław / Klub Firlej

godz. 20:00

Ceny biletów:
99,00 zł (przedsprzedaż)
110,00 zł (w dniu koncertu)

Bilety w sprzedaży na www.rockserwis.pl oraz w punktach i na stronach ticketpro.pl i eventim.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów.