Jankiel opuszcza Acid Drinkers

Newsy
Jankiel opuszcza Acid Drinkers

Jak poinformowali muzycy Acid Driners na stronie FB, gitarzysta Wojciech "Jankiel" Moryto opuścił zespół.

"Nie jest to dla nas łatwa chwila. Po 7 latach wspólnego grania musimy na jakiś czas rozstać się z Jankielem. Nie chcemy w tym momencie mówić o przyczynach rozstania, prosimy Was bardzo o uszanowanie tej decyzji i prywatności Jankiela. Od stycznia w Acid Drinkers na drugiej gitarze wspierać nas będzie przyjaciel zespołu, którego przedstawimy Wam wkrótce. Acid Drinkers nie zwalnia tempa. Wzmocnieni od początku roku jedziemy dalej!" - napisał zespół w oficjalnym oświadczeniu.

Wojciech "Jankiel" Moryto to gitarzysta oraz wokalista, który z Kwasożłopami występował od 2009 roku. Wspólnie z Titusem i spółką nagrał cztery studyjne albumy zespołu. Muzyk rozstał się na jakiś czas z Acid Drinkers, a na pytanie czy powróci, odpowiada cytując Titusa, że "…do Acid Drinkers się nie wraca...". Pytanie, czy dotyczy to również Jankiela?

Teraz Jankiel chce wykorzystać ten czas i skupić się na swoich muzycznych planach oraz zapowiada zupełnie nowy projekt. "Myślę o stworzeniu zupełnie nowej postaci. Jankiela odwiesiłbym na kołek" - zdradza Moryto.

Jak się okazuje od jakiegoś czasu gitarzysta pracował nad swoim nowym, rockowym projektem, który nosi nazwę Department. Więcej o zespole na oficjalnej stronie pod adresem: http://department.com.pl/

Zdjęcie: Romana Makówka