Nowy album Steve Hacketta w marcu

Newsy
Nowy album Steve Hacketta w marcu

Na marzec zapowiedziano premierę najnowszej płyty Steve Hacketta, która będzie nosić tytuł "The Night Siren".

"The Night Siren" ukaże się 24 marca 2017 roku nakładem InsideOut Music (Sony). Tytuł albumu nawiązuje do aktualnych wydarzeń na świecie, The Night Siren to dzwonek ostrzegawczy w okresie ciągłych sporów i podziałów.

Płyta powstała z udziałem zaproszonych przez Steve'a muzyków z wielu krajów - wokalistów z Izraela i Palestyny (Kobi i Mira), czy instrumentalistów ze Stanów Zjednoczonych (Nick D'Virgilio - perkusja), Azerbejdżanu (Malik Mansurov - tar) i Islandii (Gulli Breim - perkusja i instrumenty perkusyjne). Różnorodność brzmień udało się uzyskać mi.in. dzięki zastosowaniu indyjskiego sitaru i instrumentów pochodzących ze Środkowego Wschodu, takich jak tar czy oud, peruwiańskiego charango czy irlandzkich dud Uilleann pipes.

Pozostali muzycy to stali współpracownicy Hacketta: Roger King, Nad Sylvan, Gary O'Toole, Rob Townsend i Amanda Lehmann oraz Christine Townsend (skrzypce i altówka), Dick Driver (kontrabas) i Troy Donockley (Uilleann pipes).

Taka rozpiętość wykonawców i tradycyjnych instrumentów ma dowodzić, że potrafią ze sobą ze sobą współpracować nawet ludzie pochodzący z regionów objętych wojną czy konfliktami, co odzwierciedla osobiste przekonania Steve Hacketta przekonanego, że świat potrzebuje więcej jedności i empatii.

Lista utworów:

1. Behind the Smoke
2. Martian Sea
3. Fifty Miles from the North Pole
4. El Niño
5. Other Side of the Wall
6. Anything but Love
7. Inca Terra
8. In Another Life
9. In the Skeleton Gallery
10. West to East
11. The Gift