Jeff Waters na Musikmesse 2017

Newsy
Jeff Waters na Musikmesse 2017

Podczas kwietniowych targów Musikmesse 2017, które jak zawsze odbędą się we Frankfurcie, zobaczymy m.in. gitarzystę Annihilator, Jeffa Watersa.

Przypomnijmy, że podczas przyszłorocznej edycji Musikmesse 2017 występy gwiazd, zarówno gitarowych, jak i perkusyjnych będzie można zobaczyć w wydzielonych strefach Drum Camp i Guitar Camp. Muzycy będą występować w odpowiednich wyizolowanych dźwiękowo kabinach (nazwanych obrazowo ‘Blood, Sweat and Tears Box’), dzięki czemu będzie można w większym stopniu skupić się na ich umiejętnościach technicznych i osobowości. Podczas ostatniej edycji Musikmesse Drum Camp okazał się jednym z największych sukcesów, dlatego w przyszłym roku koncept ten zostanie rozszerzony, dodano również strefę dedykowaną gitarzystom - Guitar Camp. Po występach muzycy spotkają się z uczestnikami targów i odpowiedzą na pytania. Poza występami będzie można zobaczyć między innymi imponującą wystawę oryginalnego koncertowego ekwipunku gwiazd.

Gitarowe i perkusyjne strefy na Musikmesse nie ograniczą się tylko do Drum Camp i Guitar Camp, ale będą obejmować również oczywiście stoiska marek (Brand Areas), strefę edukacyjną (Colleges), gdzie będą odbywać się warsztaty i kliniki masterclass oraz obszar Academies, gdzie będą odbywać się demonstracje sprzętu.

Do grona muzyków, którzy wystąpią na Musikmesse 2017 dołączyli Jeff Waters i Bruce Gaitsch.

Jeff Waters, gitarzysta, wokalista i producent, już od ponad trzech dekad dowodzi kanadyjską thrashmetalową legendą, Annihilator. Zespół ma na koncie 15 albumów, które sprzedały się w łącznym nakładzie przekraczającym trzy miliony egzemplarzy, co daje Annihilator pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się heavymetalowych zespołów z Kanady.

Bruce Gaitsch jest amerykańskim gitarzystą kompozytorem i producentem. Ma na koncie współpracę z wieloma gwiazdami, m.in. Madonną (jest współautorem jej wielkiego hitu "La Isla Bonita"), Joe Cocker, Celine Dion, Roger Waters, czy Richard Marx.

Przypomnijmy, że wśród pierwszych ogłoszonych gwiazd imprezy znaleźli się: gitarzystka Evanescence Jen Majura oraz renomowany bluesowy i rockowy gitarzysta Dennis Hormes. Gościem specjalnym będzie Steve Stevens - laureat nagrody Grammy, od wielu lat gitarzysta zespołu Billy Idola, mający na koncie również solowe albumy oraz współpracę m.in. z Michaelem Jacksonem, Vince Neilem czy Robertem Palmerem. Stevens wystąpi 8 kwietnia w strefie Guitar Camp.

Musikmesse 2017 odbędą się w dniach 5-8 kwietnia 2017 oczywiście we Frankfurcie.

Więcej informacji: www.musikmesse.com