Posłuchaj nowego singla Deep Purple - Time For Bedlam

Newsy
Posłuchaj nowego singla Deep Purple - Time For Bedlam

Zespół Deep Purple ujawnił datę premiery i pierwszy utwór z nadchodzącej płyty "inFinite".

"inFinite" ukaże się 7 kwietnia 2017 r. nakładem earMUSIC.

Deep Purple niedawno ogłosili również szczegóły trasy koncertowej "Long Goodbye", która objedzie cały świat, w ramach której zespół zagra dwa koncerty w Polsce - 23 maja 2017 w Atlas Arenie w Łodzi i 24 maja 2017 w katowickim Spodku.

Zespół nie odpowiedział jeszcze na pytania fanów z całego świata, którzy zastanawiają się nad tytułem płyty "inFinite" i nazwą trasy "Long Goodbye". Czy tytuł powinien być czytany jako jedno słowo? Czy to znaczy, że Deep Purple myślą, że muzyka jest na zawsze, czy zamykają cykl rozpoczęty przez "In Rock", mówiąc nam, że wszystko musi się kiedyś skończyć? Pytania pozostają na razie bez odpowiedzi.

"Time For Bedlam", klasyczny utwór Deep Purple, jest pierwszym zwiastunem "inFinite"

Podczas nagrywania albumu powstał film dokumentalny, który pokazuje ten proces. Fani będą mogli po raz pierwszy zobaczyć współpracę zespołu i producenta Boba Ezrina. Film będzie dodatkiem do niektórych edycji płyty i będzie pokazywany przed premierą na całym świecie. Również przed premierą "inFinite", 3 lutego 2017 roku, do sklepów trafi limitowana EP-ka, z utworami, które nie zmieściły się na albumie, oraz z wcześniej niepublikowanymi kompozycjami.