Najlepsze płyty Sepultury w jednym pudełku

Newsy
Najlepsze płyty Sepultury w jednym pudełku

W styczniu ukaże się box "The Roadrunner Albums 1985-1996" zawierający sześć pierwszych albumów Sepultury.

Swoje największe chwile legenda metalu, brazylijska Sepultura, przeżywała w czasach współpracy z wytwórnią Roadrunner, wtedy, gdy w jej szeregach grał charyzmatyczny wokalista, gitarzysta i kompozytor Max Cavalera. Okres ten został udokumentowany w formie zestawu pod wymownym tytułem "The Roadrunner Albums 1985-1996", który będzie mieć premierę 27 stycznia 2017 roku, tuż przed kolejną - zaplanowaną na 15 lutego - wizytą kapeli w Polsce.

Powstały w 1984 roku z inicjatywy braci Maksa i Igora Cavalerów w brazylijskim Belo Horizonte zespół, przez ponad 30 lat stał się jednym z najważniejszych na scenie metalowej i w całej karierze sprzedał miliony płyt. Dziełem przełomowym dla Sepultury okazał się wydany w 1996 album "Roots", nagrany przy współudziale plemienia brazylijskich Indian Xavante, na którym formacja genialnie dodała do ekstremalnego metalu elementy etniczne. Tytuł ten zakupiło ponad dwa miliony fanów metalu na świecie. Warto dodać, że gośćmi na płycie byli między innymi Jonathan Davis z Korn i Mike Patton z Faith No More.

Opus magnum Sepultury oczywiście znajduje się w zestawie "The Roadrunner Albums 1985-1996". Oprócz "Roots" obejmuje on także debiutancką EP-kę "Bestial Devastation", dodaną do pierwszego albumu "Morbid Visions" (1986) z kultowym numerem "Troops Of Doom", a także płyty: pierwszą z Andreasem Kisserem na pokładzie "Schizophrenia" (1987), genialną "Beneath The Remains" (1989) z evergreenem "Inner Self", "Arise" (1991) i "Chaos A.D." (1993) z niezapomnianym "Refuse/Resist".

Oprócz wersji kompaktowej przygotowano także wydanie na sześciu krążkach winylowych. Każda z płyt została wytłoczona w innym kolorze.

Premiera zestawu "The Roadrunner Albums 1985-1996" niemal zbiega się z kolejną wizytą Sepultury w Polsce. Tym razem zespół zagra 15 lutego 2017 roku w warszawskiej Progresji wraz z inną legendą metalu, niemieckim Kreatorem, a także belgijskim Aborted i szwedzkim Soilwork. Brazylijczycy będą promować czternasty studyjny album, "Metal Messiah", który ukaże się 13 stycznia 2017 roku.