Anti-Flag na koncercie w Polsce

Newsy
Anti-Flag na koncercie w Polsce

18 kwietnia w poznańskim klubie U Bazyla wystąpi amerykańska formacja Anti-Flag.

Anti-Flag to czteroosobowa amerykańska grupa punkrockowa, która powstała w Pittsburghu. Jej twórczość oscyluje pomiędzy punk rockiem a hardcore punkiem, łącząc jednocześnie melodyjność z charakterystycznym głosem wokalisty Justina Sane'a.

Od momentu wydania pierwszej płyty, zatytułowanej "Die for the Government" (1996), zespół kojarzony jest przede wszystkim z ostrymi tekstami, manifestującymi lewicowe poglądy polityczne muzyków oraz silnie sprzeciwiającymi się faszyzmowi i nacjonalizmowi. Co ciekawe, za swoje zaangażowane przesłanie polityczne oraz troskę o losy kraju, zespół został uznany przez jednego z członków Izby Reprezentantów za przykład do naśladowania dla amerykańskiej młodzieży.

W 2013 roku grupa zdecydowała się na połączenie sił z Art For Amnesty. Ze współpracy z nimi powstał cover utworu "Toast To Freedom", nagrany w historycznym Hansa Studio w Berlinie i przy udziale Iana D'sa z Billy Talent oraz Bernd Kurtzke z Beatsteaks. Sprzedaż nagrania w całości zasiliło konto Amnesty International. 2014 rok był jednak przede wszystkim okazją do uczczenia dwudziestolecia zespołu na scenie. Na trasie koncertowej Anti-Flag pojawiła się również Polska - muzycy zagrali na dwóch klubowych, świetnie przyjętych przez publiczność koncertach. Od czasu ostatnich występów w Polsce ukazała się nowa płyta zespołu - "American Spring", z której materiał usłyszmy na żywo w Poznaniu.

18 kwietnia 2017
Poznań / U Bazyla, ul. Norwida 18A

Wejście: 19:00
Początek: 20:00

Miejsca zakupu: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn

Wydarzenie na FB