UDA i Captain Syrup wystapią w Krakowie

Newsy
UDA i Captain Syrup wystapią w Krakowie

10 grudnia w krakowskim klubie Piękny Pies wystąpią zespoły UDA oraz pochodzący z Islandii Captain Syrup.

Captain Syrup to mieszanina piorunująca. Unikalny, instrumentalny sound, oparty na tłustym funku oraz matematyce dla szkół wyższych to precyzyjny i pewny strzał. Do basisty, gitarzysty i perkusisty dołączają czasem dziwne postacie: raperzy, saksofoniści, krzykacze.

Pomimo młodego wieku ich zdolności techniczne robią ogromne wrażenie. Potwierdzeniem tego faktu jest otrzymany w 2014 roku przez Björna Heimira Önundarsona (już pod banderą Captain Syrup) tytuł Najlepszego Basisty Battle of the Bands. To najbardziej prestiżowy konkurs islandzkich młodych talentów organizowany od 1982 roku. Zespół ma jak dotąd na koncie debiutanckie wydawnictwo Promo Scratch z końca 2015 roku, którego można posłuchać na profilu Bandcamp.


Po długim czasie promowania trzeciej płyty ("Łowy kraby"), występach w całym kraju i za granicami oraz nagraniu koncertowego DVD trio UDA przygotowuje nową płytę. Część nowych utworów będziecie mogli usłyszeć właśnie w Pięknym Psie.

Koncerty UD to zawsze nowa historia. Zespół bogato improwizuje, zmienia aranżacje, zaprasza gości, zaskakuje. Żaden ich koncert nie był taki jak wcześniejsze, każdy jest nową odsłoną, swoistym spektaklem i celebracją muzyki. Dodatkowo zespół znany jest z dużego dystansu do siebie. Kto raz był na ich koncercie na pewno nie pozostał obojętnym. Entuzjastyczne recenzje płyt ukazywały się w największych polskich czasopismach branżowych (min. Teraz Rock, Jazz Forum) oraz niezliczonych portalach muzycznych.

UDA mają na koncie 3 płyty studyjne: "Hurtownia przebiśniegów" (2010), "Witaj pokarmie" (2011) i "Łowy kraby" (2013), na której gościnnie wystąpili Krzysztof Ścierański, Apostolis Anthimos oraz Marcin Gałażyn (Motion Trio). Zespół udźwiękawiał również na żywo wiele filmów niemych.


10 grudnia 2016
Piękny Pies / ul. Bożego Ciała 9, Kraków
godz. 20:00


Bilety: 20 zł

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.