Schmidt Electric feat. Alex Hutchings już dzisiaj, 24 listopada w 12/14!

Newsy
Schmidt Electric feat. Alex Hutchings już dzisiaj, 24 listopada w 12/14!

24 listopada w klubie 12/14 o godz. 22:00 w Warszawie odbędzie się koncert jednego z najlepszych Polskich zespołów elektrycznego jazzu - Schmidt Electric - z gościnnym udziałem wybitnego fusion'owego gitarzysty z Bristolu - Alexa Hutchingsa.

Koncert promować będzie krążek Tear The Roof Off wydany nakładem wytwórni SJRecords w 2015 roku i okrzyknięty drugim najlepszym albumem 2015 roku w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum. Muzyka ta stanowi osobliwe połączenie licznych nurtów muzycznych takich jak przestrzenny jazz, drum’n’bass, funk, hip hop, fusion czy szeroko pojęty groove.

 

Zespół wystąpi w oryginalnym składzie:

 

 

Alex Hutchings - gitara elektryczna

 

Piotr Schmidt - trąbka, efekty

 

Tomasz Bura - klawisze, syntezatory

 

Michał Kapczuk - gitara basowa

 

Sebastian Kuchczyński - perkusja, efekty

 

 

 

 

Alex Hutchings to znany na całym świecie wybitny gitarzysta, kompozytor i aranżer, a także doskonały metodyk, specjalizujący się w jazzie, fusion, rocku i r’n’b. Hutchings koncertował z wieloma czołowymi muzykami zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i całej Europie oraz Azji Wschodniej. Jako kompozytor i gitarzysta sesyjny współpracował z brytyjskimi stacjami telewizyjnymi (m.in. BBC czy ITV), a także z Jamtrackcentral.com- portalem dla aspirujących gitarzystów. Filmiki na youtube prezentujące jego grę biją rekordy popularności! Gra Alexa Hutchingsa to połączenie imponującej techniki z niepowtarzalnym wyrazem. Na pytanie "co jest ważne w muzyce", Hutchings odpowiada "ekspresja i gra z serca, która pozwala odnaleźć własne brzmienie, wyrazić siebie i swoje emocje".

 

Schmidt Electric - to aktualnie jeden z trzech najlepszych jazzowych zespołów elektrycznych w Polsce (ankieta Jazz Top 2015 magazynu Jazz Forum). Członkowie zespołu to wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych wybitni młodzi artyści. Zespół występował na najbardziej prestiżowych festiwalach i konkursach jazzowych.

 

Piotr Schmidt - urodzony w 1985 roku trębacz, kompozytor, lider zespołów i wykładowca. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Instytut Jazzu. Gry na trąbce uczył się pod kierunkiem Piotra Wojtasika. Studia ukończył z wyróżnieniem. Piotr Schmidt jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006. Został wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie Twórczości Artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2012) oraz nagrodą Okolicznościową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013), ponadto w latach 2006-2010 kilkanaście razy wygrywał prestiżowe konkursy jazzowe uzyskując nagrody zarówno zespołowe, jak i indywidualne. W czerwcu 2016 roku na Akademii Muzycznej w Katowicach uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych.

 

Piotr Schmidt posiada w swoim dotychczasowym dorobku siedem wydanych, autorskich płyt, w tym cztery z zespołem Wierba & Schmidt Quintet, jedną z zespołem Generation Next oraz dwie z grupą Piotr Schmidt Electric Group (Schmidt Electric). Od 2011 roku znajduje się w pierwszej czwórce jako “najlepszy trębacz jazzowy" w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Walter Smith III, Ernesto Simpson, Alex Hutchings, Benjamin Drazen, Dante Luciani, Grzegorz Nagórski, Maciej Sikała, Wojciech Karolak, Krystyna Prońko, Wojciech Myrczek, Wojciech Niedziela, Jacek Niedziela-Meira, Grzech Piotrowski, Anthimos Apostolis, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, Mariusz Bogdanowicz, Adam Wendt, Piotr Baron, Kazimierz Jonkisz, Michał Barański czy Wiesław Pieregorólka.

 

 

W piątek 25 listopada w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina, pop "Bednarska" odbędzie się otwarty workshop i spotkanie z Alexem Hutchingsem. Artysta opowiadać będzie o swojej karierze, o muzyce którą tworzy, o kwestiach bardziej gitarowych oraz ogólno-muzycznych.

 

 

Więcej na www.schmidtjazz.com