Destruction w Polsce: Nervosa zastąpi Enforcer

Newsy
Destruction w Polsce: Nervosa zastąpi Enforcer

Szwedzi z Enforcer nie wezmą udziału w kolejnej części europejskiej trasy Destruction. Zastąpi ich thrashmetalowe trio w damskim wydaniu - brazylijska Nervosa.

Zmiana w line-upie została wprowadzona chwilę po ogłoszeniu czterech polskich koncertów niemieckiej legendy. Destruction wystąpi 21 stycznia w gdańskim B90, 22 stycznia w warszawskiej Progresji, 23 stycznia w poznańskim u Bazyla i 24 stycznia w katowickim MegaClubie.

Trzy dziewczyny z Sao Paulo, Fernanda Lira (gitara basowa, wokal), Prika Amaral (gitara, wokal) i Pitchu Ferraz (perkusja), zakochane bez pamięci w thrash metalu, w 2010 roku postanowiły ziścić marzenie o założeniu zespołu. Nazwały go Nervosa i z miejsca zaczęły ostro pracować nad piosenkami. Dwa lata później na koncie miały demo, a za kolejne dwa kontrakt z Napalm Records i debiutancki album "Victim Of Yourself". Oldschoolowy szybki thrash, w którym słychać echa Slayera, Exodus, Dark Angel, pierwszej Metalliki, wczesnego Testament i szczyptę Death, spodobał się fanom w różnych krajach, bo Nervosa zaczęła intensywnie koncertować. W Polsce nie pojawi się już Pitchu Ferraz, która w 2016 roku rozstała się z koleżankami, ale nagrywała jeszcze z Lirą i Priką drugą płytę "Agony". Właśnie ten materiał, który ukazał się w czerwcu tego roku, Nervosa będzie promować w naszym kraju, otwierając koncerty innych swoich idoli, Destruction. Na bębnach zagra Kanadyjka Samantha Landa.

21 stycznia 2017
Gdańsk / B90, ul. Doki 1


Bilety:
80 zł - przedsprzedaż
90 zł - w dniu koncertu
Organizator: B90

22 stycznia 2017
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22


Bilety:
80 zł - przedsprzedaż
90 zł - w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

23 stycznia 2017
Poznań / u Bazyla, ul. Norwida 18A


Bilety:
80 zł - przedsprzedaż,
90 zł - w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions / Left Hand Sounds

24 stycznia 2017
Katowice / MegaClub, ul. Żelazna 15


Bilety:
80 zł - przedsprzedaż
90 zł - w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety:
Warszawa i Katowice: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Poznań: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie), Bilety24.pl, ubazyla.8merch.com
Gdańsk: http://tickets.soundrive.pl/pl

Zapraszają:
Knock Out Productions
Left Hand Sounds
B90

Nie można być fanem thrash metalu i nie znać tej nazwy. Destruction to legenda gatunku, jedna z najbardziej zasłużonych załóg na świecie, współtwórcy niemieckiej szkoły thrash metalu, która z paroletnią przerwą funkcjonuje od 1982 roku aż do dziś. Trio, któremu przewodzi charyzmatyczny wokalista i basista "Schmier", od 2010 roku ma szczególne związki z Polską, bo za perkusją w Destruction siedzi od tego roku nasz rodak Wawrzyniec "Vaaver" Dramowicz.

Niełatwo streścić w paru słowach historię tak zasłużonej, do tego wciąż tworzącej, formacji. Na koncie kapeli z Badenii-Wirtembergii są tak pomnikowe albumy jak "Infernal Overkill" (1985) i "Eternal Devastation" (1986), EP-ki "Sentence Of Death" i "Mad Butcher" oraz thrashowe evergreeny, jak "Curse The Gods", "Bestial Invasion", "Life Without Sense", "Black Mass" i wiele innych. Niemiecka maszyna pod nazwą Destruction działa sprawnie, regularnie i co kilka lat wydaje nowy materiał. Najnowszy, zatytułowany "Under Attack" ukazał się w maju 2016 roku.