Andy McKee po raz pierwszy w Polsce

Newsy
Andy McKee po raz pierwszy w Polsce

3 grudnia 2016 w warszawskich Hybrydach, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Jazz 2016 wystąpi gitarzysta Andy McKee.

Andy McKee - były muzyk Prince’a, wirtuoz gitary uwielbiany przez internautów na całym świecie, zagra dla polskiej publiczności po raz pierwszy. 3 grudnia wystąpi w Klubie Hybrydy w Warszawie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Jazz 2016 będącego kontynuacją festiwalu Jazz Jamboree. Ponadto Andy wystąpi również w Poznaniu i Sopocie.

Andy McKee bez wątpienia znajduje się w elitarnym gronie najlepszych gitarzystów akustycznych na świecie. Jego nagrania dostępne na YouTube mają ponad 200 milionów wyświetleń, co tylko podkreśla znaczenie granej przez niego muzyki. To, co przyciąga coraz większą liczbę entuzjastów jego twórczości i co wyróżnia go spośród innych artystów to fakt, iż jego wirtuozerska muzykalność bazuje na wielkim skupieniu na strukturze utworu oraz zachowaniu melodyjności. Fani podkreślają, iż koncerty Andy’ego dostarczają ogromnych wrażeń - w magiczny sposób struny zamieniają się w całą orkiestrę. McKee często sięga po wyjątkową gitarę harfową. Szukając określenia dla jego stylu, najbardziej trafnym wydaje się być połączenie charakterystycznych cech twórczości Tommy’ego Emmanuela i Michaela Hedges’a.

W ciągu ostatnich dwóch lat, Andy McKee odbył tournee po Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Kanadzie, Meksyku, Francji, Anglii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Chinach, Japonii, Korei Południowej, Południowo-Wschodniej Azji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Rosji. W ostatnim okresie zdobył także ogromne uznanie, grając gościnnie jako solista i gość specjalny u boku nieżyjącego już Prince’a podczas jego australijskiej trasy koncertowej.

3 grudnia 2016
Warszawa / Hybrydy, Złota 7


Bilety: 60 zł
Bilety do kupienia TUTAJ.