Warsztaty Gitarowe w Salonie RIFF w Bydgoszczy

Newsy
Warsztaty Gitarowe w Salonie RIFF w Bydgoszczy

Przypominamy o jutrzejszych, piątkowych warsztatach gitarowych, które w bydgoskim Riffie poprowadzi Mariusz Lemański (Factor 8) wraz z Filipem Wiśniewskim z zespołu Art Of Illusion.

Przygotujcie się na potężną dawkę teorii i nie mniejszą ilość praktyki pod okiem doświadczonych gitarzystów. Aby ćwiczenia sprawiały większą frajdę i były skuteczniejsze zabierzcie własne instrumenty - jeśli ktoś nie może przybyć z własnym "wiosłem" nie będzie problemu z dostępnością gitar na miejscu.

 

 

Kilka słów o prowadzących:

 

Mariusz Lemański - gitarzysta, kompozytor, muzyk sesyjny, na co dzień występujący w prog-metalowym zespole Factor 8, z którym w 2016 roku wydał debiutancki album The Valkyries. Podczas promocji tego wydawnictwa występował na jednej scenie z artystami takimi jak m.in: Vader, Kat i Roman Kostrzewski, Organek, Mrozu. Mariusz jest endorserem marki Ibanez.

 

Filip Wiśniewski - gitarzysta, kompozytor, nauczyciel akademicki, prezes Akademickiego Związku Sportowego Wyższej Szkoły Gospodarki, tata Mikołaja. Założyciel bydgoskiej formacji Art Of Illusion (www.artofillusion.info) Zespół, który w swojej karierze zagrał wiele znaczących koncertów u boku takich sław jak Dream Theater, Anathema, Pendragon, Riverside, SBB i wielu innych. W chwili obecnej pracuje nad kontynuacjką debiutanckiego albumu Round Square Of The Triangle. Filip gra na gitarach Music Man.

 

 

Start - godz. 18:00, Salon Riff w Bydgoszczy ul. Śniadeckich 2

 

 

Harmonogram warsztatów:

 

  • Zaprezentowanie utworu z repertuaru Art of Illusion przez Filipa Wiśniewskiego oraz omówienie go i rozłożenie na czynniki pierwsze (harmonia i wybrane zagadnienia techniczne)

Część ćwiczeniowa:

 

1. Przykłady ćwiczeń na skalach modalnych opartych o alternate picking (Filip Wiśniewski)

2. Ćwiczenia udoskonalające technikę legato i pracę lewej ręki (Mariusz Lemański)

3. Improwizacja wraz z uczestnikami

4. Prezentacja kolejnego utworu z repertuaru Art of Illusion

5. Pytania uczestników, wspólne zdjęcia.

 

Dla aktywnych uczestników przewidziane upominki!

 

ZAPRASZAMY!

 

www.riff.net.pl

www.ibanez.com

www.music-man.com