Koncert Nouvelle Vague już za tydzień

Newsy
Koncert Nouvelle Vague już za tydzień

Już 24 listopada w warszawskim klubie Progresja Music Zone wystąpi formacja Nouvelle Vague promująca najnowszy album "I Could Be Happy".

Bossa Nova, Trzecia Fala, Nowa Fala - to trzy inspiracje, które nalazły się u podnóża projektu Marca Collina i Oliviera Libaux. Muzycy korzystając z inspiracji punkowych i post-punkowych połączonych z klimatem Bossa Novy na nowo odkryli i odświeżyli w błyskotliwy sposób pojęcie cover bandu. Przykładem tego mogą być kompozycje zremiksowane i tworzone z czołówką tzw. "Renouveau de la chanson française" (odnowienie francuskiego chansonu): Camille, Phoebe Killdeer, Nadeah, Mélanie Pain i Liset Alea.

Oryginalność projektu opłaciła się i przełożyła na milion sprzedanych płyt, 4 albumy wydane między 2004 a 2010 rokiem, trasy i koncerty w najbardziej prestiżowych salach koncertowych takich jak londyńska Royal Albert Hall, Hollywood Bowl w L.A. czy paryska Olympia.

W 2011 roku zespół zaprzestał nagrywania nowego materiału, skupiając się na ulepszaniu i tworzeniu nowych show na żywo. Rozpoczął też współpracę ze znanym projektantem Jean-Charlesem de Castelbajac. Założyciele Nouvelle Vague oddali się także graniu w innych zespołach.

Nie był to jednak czas stracony gdyż w muzyków wstąpiła nowa odświeżająca energia, z którą rozpoczynają kolejny rozdział swojej historii płytą "I Could Be Happy". Na nowej płycie znajdziemy standardy punkowe i post-pankowe przepojone niezrównaną atmosferą i klimatem, które potrafią wprowadzić tylko NV. Duet Collin i Libaux po raz kolejny dowodzi, że jest wręcz predestynowany do tworzenia produkcji zaskakujących w każdym calu.


24 listopada 2016
Warszawa / Progresja

Bilety:
130 zł - przedsprzedaż
140 zł - w dniu koncertu

Bilety do kupienia: Progresja, Empik, eventim.pl, ebilet.pl, biletomat.pl