Koncerty Archive już w weekend

Newsy
Koncerty Archive już w weekend

Już w najbliższy weekend, na koncertach na warszawskim Torwarze i w Hali nr 2 MTP w Poznaniu wystąpi formacja Archive.

Niemożliwy do zamknięcia w pudełku z jednym gatunkiem, zespół Archive wraca do Polski z nowym albumem "The False Foundation". Podczas koncertów 19 listopada na warszawskim Torwarze i dzień później w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich będziemy mieć okazję po raz pierwszy wysłuchać nowych singli, takich jak "Bright Lights", czy "Driving in Nails" na żywo.

Na koncercie można spodziewać się mieszanki doświadczeń. Zespół znany jest z zaskakujących aranżacji utworów, które teoretycznie dobrze już znamy. Elektronika będzie ocierała się o brzmienia przesterowanych gitar, a jak zwykle świetnie przygotowane wizualizacje pogłębią nasze doznania.

Bardzo eklektyczny jest także skład projektu. Od 1994 roku, kiedy Darius Keeler i Danny Griffiths założyli Archive, jego członkami było łącznie 18 osób. W swojej historii zdążyli grać trip-hop, neoprogresywnego rocka i w historii najnowszej szeroko pojęta elektronikę. Do dziś ich hymnem pozostaje "Again", które zawsze znajduje się na najwyższych pozycjach Topu Wszech Czasów w radiowej Trójce.

Poza wkładem w świat dźwięków, Archive angażowało się w produkcję muzyczno-filmowego projektu "Axiom", który był wyświetlany m. in. na prestiżowym festiwalu Sundance. W 2013 roku ich piosenki pojawiły się w ścieżce dźwiękowej do filmu "Sęp".

Na obu wydarzeniach jako support wystąpi francuski projekt DR(DR)ONE, który będzie hipnotyzował brzmieniami łączącymi jazz, elektronikę i psychodelię.

Ostatnie bilety do nabycia w stałych punktach sprzedaży.

19 listopada 2016
Warszawa / Torwar, ul. Łazienkowska 6a


wejście: 19:00
początek: 20:00

20 listopada 2016
Poznań / Hala nr 2 MTP


wejście: 19:00
początek: 20:00

Bilety w cenie od 125 zł do kupienia na www.eventim.pl

Archive został założony w 1994 w Londynie przez Dariusa Keelera i Danny'ego Griffithsa, muzyków wcześniej związanych z projektem Genaside. Następnie do składu dołączyli wokalistka Roya Arab i raper Rosko John. W 1996 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany "Londinium". Archive początkowo funkcjonowało jako grupa trip-hopowa, jednak z czasem muzycy zaczęli nawiązywać do rocka neoprogresywnego, nie porzucając przy tym swoich korzeni. Utwór "Again" z albumu "You All Look The Same To Me" (2002) przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia, a w ogóle na liście Marka Niedźwieckiego gościł siedemdziesiąt tygodni. Co więcej, w ostatnim trójkowym Topie Wszech Czasów znalazł się na czwartym miejscu.

W 2009 roku światło dzienne ujrzał kolejny album studyjny zatytułowany "Controlling Crowds", a niecałe siedem miesięcy później - jego kolejna część - "Controlling Crowds - Part IV". 27 sierpnia 2012 roku Archive powrócili z nowym albumem "With Us Until You're Dead". Kolejnym punktem regularnej dyskografii jest album "Restriction". Jest to efekt wspólnej pracy liderów Archive Dariusa Keeler i Dana Griffithsa oraz czterech wokalistów - Dave'a Pena (w obozie Archive od 2004), Pollarda Berriera (współpracuje z Archive od 2006), Marii Quintile (także od 2006) i Holly Martin (debiut na albumie z 2012). Keeler podkreśla, że cała czwórka to ktoś więcej niż gościnni wokaliści dodając, że wszyscy byli równie mocno zaangażowani w proces powstawania nowego krążka. "Restriction" to 57 minut nowych brzmień, piosenki powstały w trakcie promowania przez Archive projektu "Axiom", specjalnego muzyczno-filmowego wydarzenia, które pokazano między innymi na prestiżowym festiwalu Sundance. Muzyka Archive pojawiła się także w ścieżce dźwiękowej polskiego filmu "Sęp", w 2013 roku.