Immanu El na dwóch koncertach w Polsce

Newsy
Immanu El na dwóch koncertach w Polsce

17 lutego w poznańskim klubie Pod Minogą i 18 lutego w warszawskiej Hydrozagadce wystąpi szwedzka formacja Immanu El.

Magazyn Rolling Stone napisał o nich "szwedzki post-rockowy romantyzm lub zniewalająco szeptany hover-pop. Są jak Sigur Ros bez bajkowego lasu", natomiast według Visions "Immanu El to nie tylko projekt, ale tak sentymentalna, jak mogłoby się wydawać, sprawa sercowa". To tylko świadczy o tym, jak bardzo subtelna i poruszająca jest twórczość Szwedów. W tym roku wydają nowy album "Hibernation", na który fani czekali 5 lat. Z tej okazji Immanu El pojawią się w Polsce na dwóch koncertach. Zagrają 17 lutego w poznańskim klubie Pod Minogą i 18 lutego w warszawskiej Hydrozagadce.

17 luty 2017
Pod Minogą / Poznań
g.20:00


Bilety:
40 - TUTAJ
45 - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, CIM, Rock Long Luck, Pod Minogą
50 - w dniu koncertu

Facebook

18 luty 2017
Hydrozagadka / Warszawa
g.20:00


Bilety:
40 - TUTAJ
45 - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, Hydrozagadka
50 - w dniu koncertu

Facebook

Swój muzyczny eksperyment rozpoczęli w 2004 roku w szwedzkim Jönköping. Wszystko zaczął, wówczas 16-letni, Claes Strängberg, do którego później dołączył jego brat bliźniak Per i koledzy David Lillberg i Jonatan Josefsson. Od czasu wydania ich debiutu "They’ll Come, They Come" w 2008 roku, zostali okrzyknięci jednym z najbardziej obiecujących zespołów w Skandynawii, zaliczając ponad 300 koncertów w 30 krajach. Zagrali na scenach takich festiwali jak SXSW w Austin, Reeperbahn w Hamburgu, Filter’s Culture Collide w Los Angeles, CMJ Music Marathon w Nowym Jorku, Canadian Music Week w Toronto czy też Strawberry Festival w Pekinie i Szanghaju. W kolejnych latach nagrali jeszcze dwa albumy studyjne: "Moen" (2009) i "In Passage" (2011).

W 2012 roku zespół pokazał, że potrafi wyjść poza swoje ramy gatunkowe, udzielając się na płycie "Sempiternal" znanej na całym świecie formacji Bring Me The Horizon, wspierając partie wokalne. Minęło 5 lat od ostatniej płyty, a fani Immanu El niecierpliwie czekali na nowości od milczącego zespołu. Wiosną 2016 Szwedzi ogłosili, iż wchodzą do studia we włoskiej Toskanii, a za produkcyjną stronę materiału będzie odpowiedzialny Johan Eckeborn (nominowany do szwedzkiej nagrody Grammy). W ten sposób powstał najbardziej dopracowany w historii zespołu materiał, zebrany pod nazwą "Hibernation", zawarty w 8 utworach, którego premiera zapowiedziana jest na koniec listopada. Z tej okazji Immanu El znowu wyruszają w trasę…