The Saddest Landscape na koncercie w Polsce

Newsy
The Saddest Landscape na koncercie w Polsce

7 stycznia 2017 roku w warszawskiej Hydrozagadce wystąpią pionierzy screamo z The Saddest Landscape. Gościem specjalnym będzie brytyjski Svalbard. Koncert otworzy Mojapołowa z Piły.

The Saddest Landscape to jeden z ważniejszych, a mniej znanych, zespołów nurtu post-hardcore. Powstali w 2002 roku na północno-wschodnim wybrzeżu USA, mają na koncie ponad 25 wydawnictw. Nigdy nie trafili na pierwsze strony prasy muzycznej, zawsze po cichu robili swoje, niejako w undergroundzie. Ale bez The Saddest Landscape trudno sobie wyobrazić emocjonalne post-hardcore'owe granie w stylu Touche Amore, Pianos Become The Teeth czy La Dispute.

W 2017 roku zespół obchodzić będzie 15-lecie istnienia i z tej okazji wyruszy w bardzo krótką europejską trasę, jednocześnie promując swoje najnowsze wydawnictwo, "Darkness Forgives", które wyprodukował Jay Maas z Defeatera. Koncerty The Saddest Landscape niosą ze sobą olbrzymi ładunek emocji. "Ich uwalnianie to jeden z powodów, dla którego tworzymy muzykę. Kiedy wypełniający salę tłum wykrzykuje teksty utworów, przeżywamy katharsis" - mówi wokalista i gitarzysta Andy Maddox.

Svalbard to wizja hardcore punka/post-hardcore widziana oczami La Dispute i Thursday. Wybuchowa mieszanka hardcore'a, metalu, crustu, black metalu i post-rocka - czyli czyste szaleństwo. Ten obraz dopełniają chaotyczne, ale pełne energii występy na żywo. Grupa powstała w 2011 roku i ma na koncie albumy "Discography 2012-2014" (2016), "One Day All This Will End" (2015) i split z Pariso (2014). W skład zespołu wchodzą byli członkowie takich kapel jak Burning Skies, More Than Life, True Valiance, Evita czy Austere.

Zespół Mojapołowa powstał w 2014 roku w Pile. Ich muzyka to połączenie emocjonalnego hardcore/punka z polskimi tekstami, w których promują ideologię gender. Grupa ma na koncie kilka wydawnictw - ostatnie ukazało się w grudniu 2015 roku.

7 stycznia 2017
Klub Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22, Warszawa)


Bilety:
40 zł (przedsprzedaż)
50 zł (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne wyłącznie w serwisie Bilety24.pl.

Organizator: Post-rock PL

Facebook