Linkin Park drugą gwiazdą Impact Festival 2017

Newsy
Linkin Park drugą gwiazdą Impact Festival 2017

Drugą gwiazdą Impact Festival został Linkin Park. Zespół wystąpi 15 czerwca 2017 w Tauron Arena Kraków jako główna gwiazda.

Linkin Park to zespół uwielbiany przez polską publiczność! Parokrotnie występował już w Polsce a jego liczba fanów ciągle rośnie. Pełne energii, fantastyczne koncerty zawsze pozostawiały niedosyt. Zespół obiecał polskim fanom, że wróci - i słowa dotrzymał.

Linkin Park to nagrodzony Grammy zespół rockowy, który tworzą: wokalista Chester Bennington, perkusista Rob Bourdon, gitarzysta Brad Delson, basista Dave 'Phoenix' Farrell, DJ programer Joe Hahn i Mike Shinoda - wokal , klawisze, gitara. Pochodząca z południowej Kalifornii grupa wdarła się na scenę w 2000 roku z ich pierwszym albumem Hybrid Theory, który okazał się być najlepiej sprzedającym się debiutem w XXI wieku (sprzedaż przekroczyła 19 milionów kopii na świecie). W okresie od 2000 roku, kiedy Linkin Park zadebiutowali na liście Billboard 200 - żaden inny artysta nie miał więcej singli w top 10 Alternative chart ani więcej albumów pod rząd na pierwszym miejscu w tym stuleciu.

50 milionów sprzedanych albumów na świecie, platyna w 34 krajach na 5 kontynentach oraz olbrzymie grono oddanych fanów na całych świecie uczyniło Linkin Park jednym z najpopularniejszych zespołów w Azji, Europie i Południowej Ameryce. Ostatni, szósty album grupy The Hunting Party osiągnął 1 miejsce w sklepie ITunes w 67 krajach. Grali na pełnych stadionach na całym świecie i byli główną gwiazdą największych festiwali takich jak Download, Reading i Leeds w Wielkiej Brytanii, Rock in Rio w Portugalii oraz Summer Sonic w Japonii Japan. W 2015 roku Linkin Park został pierwszym zachodnim rockowym zespołem, który zagrał w Chinach trasę  występując na pięciu stadionach.

Linkin Park aktualnie pracują nad nowym, siódmym albumem, który ukaże się nakładem Warner Brothers Records.

Bilety na Impact Festival 15 czerwca od 249 zł wejdą do sprzedaży w poniedziałek 7 listopada o 10.00 na LiveNation.pl.

Przypomnijmy, że w ramach Impact Festival 17 czerwca, wystąpi System of a Down.