Metalmania 2017 - kolejne szczegóły festiwalu

Newsy
Metalmania 2017 - kolejne szczegóły festiwalu

Po dziewięcioletniej przerwie powraca jeden z największych metalowych festiwali w Europie Środkowo - Wschodniej, Metalmania! XXIII edycja tej kultowej imprezy odbędzie się 22 kwietnia 2017 w katowickim Spodku.

Znamy już pierwsze zespoły, które wystąpią na dwóch scenach Spodka podczas Metalmanii 2017. Będą to Moonspell, Sodom, Furia, Arcturus i Tygers of Pan Tang. Wkrótce poznamy więcej nazw.

Moonspell to legenda portugalskiej sceny metalowej. Formacja działa już od 1992 roku i ma na koncie 11 studyjnych albumów, z których "Irreligious" czy "Night Eternal" wyznaczały nową jakość w muzyce metalowej. W marcu zeszłego roku ukazał się najnowszy krąże, "Extinct", na którym zespół kontynuuje swoją podróż w bardziej mroczne i gotyckie muzyczne regiony. Formacja w swoim rodzinnym kraju jest jedyną metalową grupą, obok Metalliki czy Iron Maiden, której albumy lądowały na szczycie listy bestsellerów, a płyta "Memorial" z 2006 roku uzyskała status Złotej Płyty.

Sodom to kultowa formacja, która razem z takimi grupami jak Kreator, Destruction i Tankard tworzy czołówkę niemieckiej thrash metalowej sceny. W dyskografii zespołu znajduje się 15 albumów studyjnych, z czego najnowszy, "Decision Day" ukazał się w sierpniu tego roku. Największy sukces grupa odniosła z płytą "Agent Orange"z 1989 roku - był to pierwszy thrash metalowy krążek, który znalazł się na niemieckiej liście bestsellerów. Sodom, z ponad milionem sprzedanych albumów na koncie jest jedną z najlepiej sprzedających się niemieckich thrash metalowych formacji.

Furia to jeden z najlepszych, najbardziej utalentowanych i klimatycznych polskich zespołów metalowych ostatniej dekady, który pchnął rodzimą black metalową scenę w nowy wymiar. Muzycy znani są również z takich formacji jak Morowe, MasseMord czy FDS. Furia gościła już na takich wydarzeniach muzycznych jak OFF Festival czy Primavera Sound Festival. 16 października zespół ukazał światu podwójny mini-album zatytułowany "Guido", zaś 14 listopada ukaże się najnowszy, piąty krażek "Księżyc milczy luty".

Arcturus to norweska formacja, którą tworzą ją muzycy doskonale znani na metalowej scenie: Simen "ICS Vortex" Hestnæs (m.in Borknagar, Dimmu Borgir), Knut Magne Valle (Ulver), Steinar "Sverd" Johnsen (The Kovenant), Hugh Mingay (Ulver) oraz Jan Axel "Hellhammer" Blomberg (Mayhem). Grupa ma na koncie 5 studyjnych albumów, z których ostatni, "Arcturian" ukazał się w 2015 roku po 10 letniej przerwie wydawniczej.

Tygers of Pan Tang to kultowa brytyjska formacja z kręgu NWOBHM, która działa już od 1978 roku. Po dziesięciu latach istnienia zespół zawiesił działalność i do życia powrócił w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się z cyklu o Elryku z Melnibone Michaela Moorcocka, gdzie Pan Tang było fikcyjną wyspą, na której czarodzieje trzymali udomowione tygrysy. W dyskografii grupy znajduje się 12 studyjnych albumów, a jej dotychczasowy dorobek zamyka "Tygers of Pan Tang", który właśnie ukazała się na rynku.

Bilety dostępne będą na stronach: www.shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl

Bilety trafią do sprzedaży od 14 listopada

https://www.facebook.com/MetalmaniaFestival/