Nowy album Sepultury w styczniu

Newsy
Nowy album Sepultury w styczniu

Na styczeń zapowiedziano premierę najnowszego albumu Sepultury zatytułowanego "Machine Messiah".

"Machine Messiah" ukaże się 13 stycznia nakładem Nuclear Blast. Materiał wyprodukował zespół oraz Jens Bogren (Soilwork, Opeth, Katatonia, Amon Amarth) w Fascination Street Studios w szwedzkim Örebro. Płyta została ozdobiona okładką filipińskiej artystki Camille Della Rosa.

Mówi gitarzysta Andreas Kisser: "Znalazłem prace Camille Della Rosa podczas researchu, który przeprowadzałem poszukując artystów, którzy mogliby przygotować okładkę naszego nowego albumu. Miałem już gotowy koncept płyty oraz jej tytuł "Machine Messiah", ale nie miało to dużego znaczenia, ponieważ chodziło mi przede wszystkim o inne podejście i pomysły, innego artystę. Jej styl wywarł na mnie duże wrażenie, jej prace są pełne kolorów i znaczeń, bardzo unikalne i żywe. Camille pochodzi z Filipin, gdzie graliśmy kilka lat temu i czuliśmy intensywność kultury tego kraju, jego moc. Właśnie tę moc przelewa z swoje obrazy i rysunki. Obraz 'Deus Ex-Machina' jest prawdziwym arcydziełem. Byłem w szoku, kiedy okazało się, że jej pomysł na tę pracę tak bardzo pasował do naszego. A przecież ten obraz powstał sześć lat temu."

"Główną inspiracją "Machine Messiah" była robotyzacja współczesnego społeczeństwa i koncept Boga-Maszyny, który stworzył ludzkość. Ów cykl zaczyna się jednak zamykać i wracać do stanu początkowego. Pochodzimy od maszyn i zmierzamy w kierunku, z którego się wywodzimy. Mesjasz, kiedy nadejdzie, będzie robotem albo humanoidem, naszym biomechanicznym zbawcą."

"Jestem bardzo zadowolony z "Machine Messiah". To album Sepultury ale cechujący się nowym kierunkiem i intensywnością. Nowe muzyczne wyzwanie, krok naprzód. Nie mogę się już doczekać, kiedy zaprezentujemy światu naszą muzykę na przyjście nowego Mesjasza."

Lista utworów:

01. Machine Messiah
02. I Am The Enemy
03. Phantom Self
04. Alethea
05. Iceberg Dances
06. Sworn Oath
07. Resistant Parasites
08. Silent Violence
09. Vandals Nest
10. Cyber God